Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Elazığ TSO’nun Çalışma ve Hizmetleri Devam Ediyor

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Bakanlar Kurulu Kararı ile Mayı-Haziran dönemine ertelenen Oda seçimleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Daha önceki yıllarda da çeşitli nedenlerle Odamız seçimleri ileri tarihlere ertelenmişti. Bu kez, Şirketlerin ekonomik faaliyetlerinin Avrupa Topluluğu İstatistik sınıflandırmasına göre yapılmasını esas alan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2012 yılında çalışması yapılan NACE sisteminin yeniden gözden geçirilmesi için seçimler ertelenmiştir” dedi.

 

Elazığ TSO’nun tüm birimler ve yönetim organları ile Üyelerinin ve Elazığ’ın hizmetinde olmaya devam ettiğini belirten Başkan Şekerdağ, “TOBB’nin Ülke genelinden gelen 18 bin itiraz için NACE Kodlarının yeniden değerlendirilmesi için seçimlerin ertelenmesi talebi 29 Ocak 2013 tarihinde T.C. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmış ve seçimlerimizin Mayıs-Haziran döneminde yapılması kararlaştırılmıştır. Ülke genelinde 365 Oda-Borsa seçimleri bu tarihlerde yapılacak olup, NACE Kodlaması ile ilgili bu ertelemenin mevcut yapıyı etkileyeceğini düşünememekteyiz. Çünkü Sadece İstanbul Ticaret Odası’nın yaklaşık 800 bin üyesi bulunuyor. Ülke genelinden yapılan 18 bin itiraz Anadolu illeri için bir emsal oluşturmuyor. Dolayısı ile firmaların kendi hatasından kaynaklanan bir sorun için yaklaşık 6 aylık bir emek yok sayıldı. Elazığ için baktığımızda bir işletme üç ayrı aday grubu tarafından birden fazla ziyaret edildi. Bu süreç sil baştan yeniden yapılacak. Dolayısı ile işletmelerin rahatsız edilmesi bu süreçteki en büyük endişem. Ancak biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve tüm hizmet birimlerimizle ilimizin ve üyelerimizin hizmetindeyiz. Seçimlerin ertelenmiş olması hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı etkilemeyecektir. Üyelerimiz çok iyi biliyor ki, geçmiş yıllarda da TOBB tarafından yapılan çeşitli çalışmalar nedeniyle seçimler bir yıla yakın zaman dilimlerinde ertelenmişti” şeklinde konuştu.

 

Başkan Şekerdağ sözlerini şöyle tamamladı; “Her işte bir hayır vardır düşüncesiyle ilimiz ve üyelerimiz için hayırlı olanı diliyoruz. Bu Cumartesi Elazığ’la birlikte 27 ilde yapılacak olan seçimlerimiz Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenmiştir. 365 Oda ve Borsamız bu tarihler arasında seçimlere gidecektir. Üyelerimizin bu süreci olgunlukla karşılamalarını ve aday adaylarının da başta üye ziyaretleri olmak üzere kamuoyu gündemini yapıcı şekilde etkilemelerini bekliyoruz. Yaklaşık 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde günlük işlerinden feragat ederek seçim kampanyası çalışmalarına katılıp yoğun bir şekilde emek veren tüm gruplardaki arkadaşlarımızın da aynı heyecan ile ilimize ve üyelerimize hizmet vermelerini bekliyoruz. İlimiz adına çok az olmasına karşın NACE kodları ile ilgili sıkıntı yaşayan firmalarımızın da bu süreçte TOBB’ye müracaat ederek mevcut durumlarını düzeltmelerini bekliyoruz” dedi.

Bu haber 2279 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.1.2013 15:21:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.