Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TOBB’den Elazığ’a İki Önemli Yatırım
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ile Elazığ Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Dumandağ’ın girişim ve talepleri üzerine Elazığ Karakoçan İlçesine TOBB tarafından İmam Hatip Lisesi ve Yurt kompleksi yapılıyor. TOBB tarafında yapılacak olan yatırım ile ilgili protokol Elazığ Valisi Muammer Erol, İlimiz Milletvekilleri, Belediye Başkanı M.Sümeyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurlu Başkanı Ali Şekerdağ, TB Başkanı M.Ali Dumandağ, Elazığ TSO ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile TOBB’de düzenlenen törenle imzalandı.

 
HİSARCIKLIOĞLU: Elazığ Bir Medeniyet Şehridir…
Bugün, ülkemizin güzide şehri Elazığ için çok hayırlı bir yatırıma imza atmak için bir araya geldik. TOBB olarak Elazığ ilimizin Karakoçan ilçesine 16 derslikli İmam-Hatip Lisesi ve 200 kişilik yurttan oluşan bir eğitim kompleksi inşa edeceğiz. Biraz sonra bu hayırlı işin protokolünü imzalayacağız. 
Ben bu önemli adımın atılmasına öncülük eden, Sayın valimizi ve milletvekillerimizi tebrik ediyorum. Bu hayırlı işe girmemize vesile oldukları için Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla, Elazığ Ticaret Borsası Başkanımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Bu okul, Elazığ’a ilk eğitim yatırımımız da değil. 1998 yılında da TOBB olarak Elazığ’a İlköğretim Okulu yapmıştık. Bu yatırımları yapıyoruz çünkü Elazığ bizim için önemli. Elazığ insanı bizim için önemli. Elazığ geçmişten bu yana bir önemli medeniyet şehridir. Elazığ’ın halk arasındaki adı da Elaziz’dir. Elaziz bolluk ve bereketi temsilen “Azığı bol il” demektir. Elazığ insanının yani gakgoş’ların meziyetleri de hep göğüs kabartmıştır. Gakgoş sadece ağabey, ata, arkadaş demek değildir. Yiğitliğin, dürüstlüğün, adaletin ve cömertliğin de adıdır. Önümüzdeki süreçte de Elazığ coğrafi konumu, avantajları ve müthiş insan kalitesi ile; hem Doğu Anadolu Bölgemizin kalkınmasında, hem de ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir rol oynayacak. İşte bu süreçte bizim vazifemiz de Elazığ’a, Elazığ insanına yatırım yapmaktır.
Çünkü insana yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bakın şunu özellikle vurguluyorum: Dünyada her yatırımın riski vardır. Her yatırımdan zarar edebilirsiniz. Ama insana yapılan yatırımdan, eğitime yapılan yatırımdan asla zarar etmezsiniz. Siz kazanırsınız, şehriniz kazanır, ülkeniz kazanır.
Günümüzde, ülkelerin dünya klasmanında yerini belirleyen husus vatandaşlarını nasıl yetiştirdiğidir. Açık söylüyorum bugün en büyük sermaye altın, petrol falan değil, eğitimli insandır.
Konuşmama son verirken emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.
Okulun arsa tahsisini yaparak projemize değerli katkılarda bulunan Sayın Valimiz Muammer EROL’a teşekkür ediyorum. Sayın vekillerimize verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür ediyorum.
Elazığ’a bu yatırımın yapılması noktasında büyük gayretleri olan, bu hayırlı işe öncülük eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanım Ali ŞEKERDAĞ’ı ve Elazığ Ticaret Borsası Başkanım Mehmet Ali DUMANDAĞ’ı, tebrik ediyor, kendilerine Türk iş dünyası adına teşekkür ediyorum. Okulumuzun Elazığ’a hayırlı olmasını diliyor, bu duygu ve düşüncelerle sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.
 

 
ŞEKERDAĞ: TOBB Her Alanda Elazığ’ın Yanında…
İmza protokolü sonrası bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, TOBB’nin her alanda Elazığ’ın yanında yer aldığını ifade ederek, “TB Başkanı M.Ali Dumandağ ile birlikte TOBB’den Okul ve Yurt talebinde bulunmamızın ardından çok kısa bir süre içerisinde girişimimizi olumlu karşılayan Sayın Başkanımız Rifat Bey şahsında tüm TOBB Yönetim Kuruluna Elazığ adına şükranlarımızı sunuyoruz. Nüfusu her geçen gün artan ilimiz Karakoçan ilçesine bu yatırım son derece önemli bir katkı sağlayacaktır. TOBB geçmiş yıllarda da İlimize yine ilköğretim okulu yaparak katkı sağlamıştır. Bununla birlikte ülke genelinde kurulacak olan 5 eğitim merkezinden biri de yine Elazığ TSO bünyesinde TOBB ile müşterek açılacak ve tüm Doğu ve Güneydoğu illerine hizmet verecektir. Bu önemli yatırımla Elazığ yaklaşık 25 ile hizmet veren bir merkez haline gelecektir. Tüm bu desteklerinden ötürü Sayın Başkanımıza ve TOBB yönetimine bir kez daha teşekkür ediyor, yatırımların ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 2766 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.1.2013 11:54:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.