Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
10 Ocak’ta Elazığ TSO Basın Mensuplarını Unutmadı…
 
“10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Elazığ TSO tarafından düzenlenen akşam yemeğinde Elazığ’da görev yapan medya mensupları, il protokol üyeleri ve Odamız yönetim organları bir araya geldi.
 
Çalışan gazeteciler günü nedeniyle, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10 Ocak’ta medya kuruluşlarını ziyaret ederek gazetecilerin basın gününü kutladılar.
Aynı günün akşamı Akgün Otel’de düzenlenen yemekte ise İl Protokol Üyeleri, medya mensupları ve Elazığ TSO Yönetim organları bir araya geldiler.
 

KÖSE: Elazığ TSO’ya Teşekkür Ediyoruz…
Yemek öncesi bir konuşma yapan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Köse, basının bu anlamlı gününde Elazığ TSO’nun medya ile birlikte olmasını takdirle karşıladığını belirterek, “İlimizin kalkınma ve gelişmesi ve tüm topluma etkili hizmetler sunma noktasında Elazığ’ın menfaatleri tarafında yer alan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile aynı noktada bulunduğumuzu öncelikle ifade etmek istiyorum. Gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesinin 52. Yıldönümünde Elazığ TSO’nun medyayı unutmaması ve bu organizasyonu düzenlemesini takdir ediyoruz. Mesleğimizin daha iyi noktalara taşınması adına Cemiyet olarak Elazığ TSO ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığında SODES kapsamında bir proje hazırladık. Onaylanan bu projemiz ile ilimizde 100 meslek mensubu yetiştirmeyi planlıyoruz. Projemize 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde start verdik. Bunun da müjdesini bu önemli günde vermek istiyorum” dedi. 

KOCA: Medya Toplum İçin Önem Taşıyor…
Elazığ Gazeteci ve Yazarlar Derneği Üyesi Nafiz Koca’da toplantıda yaptığı konuşmada Medyanın toplum için önemli hizmetler ve sorumluluklar üstlendiğini ifade etti. Koca yaptığı kısa değerlendirmede, “Cemiyetimiz adına öncelikle bu güzel akşamı organize eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cemiyet Başkanızın taziyesi olduğundan toplantıya iştirak edemedi. Ancak kendisinin selamlarını Cemiyet Üyeleri adına sizlerle paylaşmak istiyorum. Toplum içerisinde son derece önemli bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olan medyanın hatırlanması ve onura edilmesini çok güzel bir davranış olarak değerlendiriyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
ŞEKERDAĞ: Elazığ’ı Daha İyi Noktalara Taşıyacağız…
Cemiyetler adına yapılan teşekkür konuşmalarının ardından kürsüye gelen Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, günün anlamı üzerine yaptığı konuşmanın ardından hizmet dönemlerinde üyeleri ve Elazığ’a yapılan çalışmaların bir özetini sundu.
 
Başkan Şekerdağ’ın Konuşması:
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bugün il yöneticilerimiz ve ilimizde görev yapan medya mensuplarıyla bir araya gelmek için, bu yemekli toplantıyı düzenlemiş bunmaktayız.
Öncelikle, Şahsım ve Odamız tüm Yönetim Kurulları adına davetimize icabet ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Değerli katılımcılar;
52 yıl önce yürürlüğe giren basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasa, önemli bir kilometre taşıdır. Çünkü ilgili yasa ile basın mensuplarının çalışma koşulları iyileştirilmiştir.
Demokrasinin gelişip güçlenmesinde vazgeçilmez bir yere sahip olan ifade özgürlüğünün, hayata geçirilmesi, basının çalışma şartlarıyla orantılıdır.
Toplumun aynası görevini üstlenen medya mensuplarının bu önemli sorumluluk bilinciyle, doğruyu kamuoyu ile paylaşması, kamunun gözü, kulağı ve sesi olması tüm halkın ortak beklentisidir. Bu itibarla tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; çok hızlı bir gelişimin yaşandığı günümüzde basının çalışma koşullarının daha ileri seviyelere taşınmasını diliyorum.

Değerli Katılımcılar;
Bildiğiniz gibi Odamızda bir seçim süreci yaşanmaktadır. Bugün Elazığ 1.Merkez Seçim Kurulu tarafından Odamız seçimlerinin 02 Şubat 2013 olduğu açıklanmıştır. Sizlerin aracılığı ile seçimlerin ilimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.
Hizmet dönemimizle ilgili olarak çok kısa bir bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.
 

Faaliyetin Adı

 
Adet
Yönetim Kurulu Toplantısı                                                    
192
Meclis Toplantısı                                                                  
46
Genişletilmiş Meslek Komiteleri Toplantısı                          
8
Hesapları İncelememe Komisyonu Toplantısı                     
46
Personel Toplantısı                                                              
46
Oda İştirakleri (İŞGEM-TEKNOKENT)                                                       
2
Yeni Hizmet Binası                                                               
9 bin m2
Seminer, Panel, Konferans, Bilgilendirme                           
186
Seminerlere Katılan Kişi Sayısı                                            
13 Bin 950
Sertifika Alan Kişi Sayısı                                                      
7 bin 500
Mesleki Eğitimler, AB, İş-Kur, FKA ve Diğer Projeler          
20
Mesleki Eğitimlere Katılan ve Sertifika Alan Kişi Sayısı                   
2.462
Dış Ticaret Alanındaki Çalışmalar                                       
40
İl Ekonomi ve Sanayisinin Kalkınma ve Gelişmesi ile İlin Çözüm Bekleyen Sorunlarının İlgili Mercilere Taşınması, Ekonomik ve Ticaret Alanındaki Beklentilerle İlgili Çalışmalar
89
Sosyal Sorumluluk, Kültür, Sanat ve Sportif Faaliyetler (Ana Başlık İtibarıyla)
25
Finans Sektörü ve Üyelerimizin Kredi İhtiyaçlarına Yönelik Çalışmalar (Ana Başlık İtibarıyla)
6
Basın, Yayın, Enformasyon, Bilgi Hizmetleri Çalışmaları (Ana Başlık İtibarıyla)
17
Yayın Sayısı
15
Odamızın Temsil Edildiği Komisyonlar
25
Yayınlanan Basın Bülteni Sayısı
812
Kalite, Akreditasyon, TSE ISO Çalışmaları
7
Düzenlenen Ödül Törenleri, Odamıza Verilen Plaketler ve Başarı Belgeleri
35
 
Bu faaliyetler için bir günlük hazırlık yapıldığını kabul etmemiz halinde her faaliyete bir gün bile yetmemektedir. Hafta sonları ve resmi tatillerde bunun içerisindedir. Bu faaliyetleri mesai ve zaman kavramı gözetmeden çalışarak gerçekleştirdik. Aksi takdirde bu başarıların elde edilmesi imkansızdır.

Değerli Katılımcılar;
2009 yılında göreve başladığımızda Odamızın eski hizmet binasında gayrimenkul alımı, TEKNOKENT ve İŞGEM gibi iştirak ve borçlarının toplamı yaklaşık 1.5 milyon TL idi. Çok iyi bir bütçe yönetimi ile bu borçlarımızı kısa sürede tamamlayarak ve kasamızda 1.5 milyon TL biriktirerek 6 milyon TL’ye mevcut yeni hizmet binasını kazandırdık.
27 Ekim 2011 yılında kaba inşaat ihalesini yaptığımız ancak, ağır kış koşulları nedeniyle inşaat çalışmalarına ara verilen Elazığ TSO Yeni Hizmet Binasını 8 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlayarak Aralık 2012’de Üyelerimizin ve Elazığ’ın hizmetine sunduk.
92 yıllık Odamız tarihi içerisinde saygın duruşu ve toplumun tüm kesimlerine eşit mesafede hizmet götüren Elazığ TSO’ya tarihinin en büyük ve en prestijli hizmeti bu dönemde bizlere nasip olmuştur.
Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi adına önemli gördüğümüz ve her platformda dile getirdiğimiz; Elazığ Havalimanı, KOSGEB Müdürlüğü, FKA Destek Ofisi, Gümrük Müdürlüğü, TSE, Kırsal Kalkınma Ajansı bu hizmet dönemimizde Elazığ’a nasip olmuştur.
İcra makamı olmayan, ancak talep makamı olan Odamız başta Üyeleri olmak üzere toplumun tüm kesimleri ve ilin kalkınma ve gelişmesi noktasında bu çalışmaları ortaya koymuştur. Bağımsız değerlendirmeciler aslında bu tabloyu çok iyi okumuş ve Elazığ TSO iki kez “Yılın Odası” ödülünü almıştır.
Bölgenin sözcüsü olan, devletin en üst makamlarının yurtdışı programlarına davet edilen sınırlı sayıdaki Odadan biri olan Elazığ TSO, aynı zamanda TSE, DEİK, İKV ve TOBB gibi önemli kurumlarda Üst Kurul Delegeliği ve Konsey Üyeliklerinde temsil edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve çok Sayıda Bakanımıza ilimiz ve üyelerimizin öncelikleriyle ilgili brifingler verilmiş ve taleplerimiz bizatihi iletilmiştir.
Ticaretin çarklarının dönmesi hususunda ve üyelerimiz için büyük önem taşıyan bir çok konuda çok ciddi çalışmalar yapılmıştır. Merkez Bankası, Türkiye İhracatçılar Birliği, İktisadi Kalkınma Vakfı, Dış Ekonomik İşler Kurulu, TOBB, Türkiye Teknoloji Vakfı, TOSYÖV, TÜBİTAK, İGEME, DAİB gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun Yönetim Kurulu Başkan ve Yönetim kurulu Üyelerinin Elazığ’da düzenlenen programlara katılımları sağlanmış, bu kurumlarla çok ciddi etkinlikler yapılarak Elazığ Türkiye gündemine taşınmıştır.

Değerli Katılımcılar;
2023 hedef ve vizyonu olması gereken bir şehrin bulunduğu coğrafyada ekonomi, kültür, sanat, yatırım ve her alanda merkez olabilmesi ancak tüm kurum ve kuruluşların yukarıdaki tabloya benzer bir performans ortaya koyması ile mümkündür. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bu anlamda üzerine düşeni yapmıştır.
Bu düşüncelerle, öncelikle hizmet dönemimizde tüm bu faaliyet ve çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşmamıza vesile olan medya mensubu arkadaşlarımıza şükranlarımızı arzediyor, bugün bizlerle birlikte olduğunuz için tüm arkadaşlarımız adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 2386 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.1.2013 10:33:44
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.