Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
5084’de Süre Uzatımı Başbakan’a Sunuldu
 
31.12.2012 tarihi itibarı ile süresi dolacak olan 5084 sayılı kanunun süresinin uzatılması hususunda 46 Oda Başkanı Başbakan Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sürenin uzatılması hususunda destek talebinde bulundu.
 
Şekerdağ: Elazığ için yasa büyük önem taşıyor….
46 Oda başkanı arasında yer alan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, TOBB öncülüğünde yapılan görüşmelerde bölgenin genel sorunları ile birlikte 5084 sayılı yasanında gündeme alındığını ifade etti.
Başkan Şekerdağ konuyla ilgili değerlendirmesinde, “ TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki bölge oda ve borsa başkanlarından oluşan 46 kişilik heyet, bölgenin genel sorunları ile birlikte süresi 31.12.2012 tarihinde dolacak olan ve bölgemiz için büyük önem taşıyan 5084 sayılı yasanın süresinin en az 5 yıl uzatılmasını talep etmiştir. Yasa istihdam üzerindeki yüklerin azaltılması anlamında işletmeler açısından çok büyük önem taşıyor. Sadece Elazığ’da yasadan 1088 firmamız yararlanıyor ve yasa kapsamında 23 bin 654 kişi istihdam ediliyor. İstihdam açısından böylesine önemli bir konu Sayın Başbakanımızın ilgisini çekmiştir. Konu hakkında ekonomiyle ilgili birimler ve ilgili bakanlıklar çalışma başlatmışlardır. Bölgemizde işsizliğin artmaması ve mevcut işletmelerin istihdamlarını korumaları adına tüm hassasiyetlerimizi TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu iletmişlerdir. Mevcut işletmelerin yüzde onluk bile işten çıkarma girişimleri işsizlik rakamlarını çok ciddi boyutlara taşıyabilecektir. Hükümet bir yandan istihdam ve işsizlikle mücadele kapsamında önemli adımlar atarak özellikle İşkur ve KOSGEB üzerinden destekler verirken diğer taraftan istihdama çok büyük katkı sağlayan bir uygulamayı devam ettirmemesi ciddi bir hata olacaktır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuyla ilgili tüm hassasiyetleri ekonomiyle ilgili tüm birimlere ve Sayın Başbakanımıza daha önce yazılı olarak bildirmiştik. TOBB Başkanımızın da bölge oda başkanları adına konuyu bizzat iletmeleri önemli bir adım olmuştur. İş dünyasını rahatlatacak yeni bir adım atılmasını bu anlamda bizler de beklemekteyiz” dedi.
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
Bu haber 1423 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.12.2012 14:56:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.