Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO sosyal sorumluluk projesi;
“HUZUR AKADEMİSİ” Sanayi Mahallesinde
 
Elazığ Valiliği himayelerinde; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen, sosyal sorumluluk faaliyeti “Huzur Akademisi” Projesi kapsamındaki 5. Buluşma Sanayi Mahallesi İstiklal İlköğretim Okulunda yapılacak…
 
Ziya Gökalp, Kıbrıs Şehitleri, 50. Yıl, Yakup Şevki Paşa İlköğretim Okulunda yapılan “Huzur Akademisi Projesi” bu kez Sanayi mahallesinde bulunan İstiklal İlköğretim Okulunda gerçekleştiriliyor.
15 Aralık 2012 Cumartesi günü saat:12.00’da başlayacak olan bilgilendirme toplantısına diğer etkinliklerde olduğu gibi ilimiz üst düzey yöneticilerinin katılarak kendi hayat hikayelerinin katılımcılarla paylaşması bekleniyor.
Daha önce yapılan toplantılarda, Elazığ Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Milli Eğitim eski İl Müdürü Reşit Çetin hayatlarından önemli kesitleri katımcılara aktararak, çocukların toplum içerisinde belirli bir yere gelmelerinde ailenin önemi üzerinde durmuşlardı.
Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun organize ettiği proje, Elazığ Valiliği himayelerinde, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği, İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarları’nın desteği ile gerçekleştiriliyor.
Proje Koordinatörü Prof. Dr. Serpil Bulut projenin amacının; son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkileri gibi konuları konusunda uzman kurum ve kişilerin desteği ile katılımcılarla paylaşmak olduğunu söyledi.
Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, Sanayi Mahallesi ve diğer yörelerdeki kadınları projeye katılmaya davet ederek, “Proje kapsamında bugüne kadar yaptığımız toplantılar yöre halkı tarafından son derece yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Projeye gösterilen bu ilgi bizi tüm mahallelere gitmeye adeta mecbur bırakıyor. Bu nedenle Sanayi Mahallesindeki bayanlarla bir araya geleceğiz. Tüm katılımcılara sertifika ile birlikte, çekilişle bir bayan arkadaşımıza altın hediye edeceğiz. Ayrıca, Anadolu Hastanemiz tarafından ücretsiz sağlık taraması yapılacak ve hepsinden önemlisi birbirinden önemli konularda uzmanlar tarafından katılımcılara önemli bilgiler aktarılacaktır. Bu önemli etkinliğin kaçırılmamasını özellikle Sanayi Mahallesinde yaşayan bayanlardan bekliyoruz” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1693 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.12.2012 15:50:10
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.