Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
45 Oda Başkanı Başbakan İle Görüştü
 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan 45 Oda ve Borsa Başkanı, TOBB öncülüğünde Başbakan Erdoğan ile görüşerek, bölge sorunları masaya yatırıldı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) heyetini kabul etti. Başbakanlık Resmi Konutu’nda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’'in de hazır bulunduğu ve yaklaşık 2,5 saat süren kabule, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve Bölge Oda ve Borsa Başkanları katıldılar. 
Kabulün ardından konutun çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Doğu ve Güney Doğu bölgelerindeki 45 oda ve borsa başkanıyla birlikte Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini söyledi.

Görüşmede bölgede yaşanan sorunları ve gelişmeleri Başbakan’a aktarma fırsatı bulduklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:Oda ve borsa başkanlarımız şehirlerinde halkla iç içeler ve kendileri bölgelerinin kanaat önderleri konumunda. Bugün Sayın Başbakan’a görüş ve önerilerini aktarabilme fırsatları oldu. Önümüzdeki süreçte bu çerçevede mecliste grubu bulunan diğer üç siyasi partimizi de yine oda ve borsa başkanlarımızla ziyaret edeceğiz. Görüşlerimizi bütün siyasi partilerle paylaşacağız. Paylaştıktan sonra değerlendirme yapıp görüşmenin içeriği ve fikirlerimizi sizinle paylaşabiliriz” dedi.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ; görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, bölge ticaret odaları ve borsaları olarak, bölgede yaşanan terör olaylarının kalkınma ve gelişmeyi olumsuz etkilediğini Başbakana ilettiklerini belirterek, kendilerinin bu konuda her türlü yardım ve işbirliğine hazır olduklarını söyledi.
TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımı ile yapılan görüşme sonrasında görüş ve önerilerini Başbakan ile paylaştıklarını belirten Başkan Şekerdağ, “Halkın huzur ve güveni, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, bölgesel kalkınma ve gelişmeyi olumsuz yönde etkileyen terör olaylarının bitirilmesi için biz Oda başkanları olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırız. Ülkemiz 30 yılı aşkın bir süreden beri bu konuya çok ciddi manada enerji harcadı, can ve mal kayıpları tahammül sınırlarını aştı. Bu nedenle bu belanın ülkemizden atılması konusunda biz atılacak her türlü olumlu adıma desteğe hazırız. Konuyu mecliste grubu bulunan siyasi partilerle de görüşerek katkı sağlamalarını talep edeceğiz” dedi.
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
Bu haber 1661 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.11.2012 10:56:36
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.