Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KOSGEB Destekleri İş Dünyası İçin Önem Taşıyor
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve Elazığ Milletvekillerine gönderdiği yazıda 2012 yılında neredeyse durma noktasına gelen KOSGEB desteklerinin yeniden ivme kazanmasını talep etti.
 
Başkan Şekerdağ yazısında; “KOSGEB tarafından kullandırılmakta olan, destekler gerek mevcut işletmelerimizin ayakta durmaları ve kendilerini geliştirmeleri, gerekse yeni işletmelerin kurulması ve ekonomiye kazandırılması anlamında büyük önem taşımaktadır.
Bununla birlikte ülkemizin en geri kalmış bölgesi olan ve ticareti diğer bölgelerden daha zor olan Doğu Anadolu Bölgesi için KOSGEB destekleri daha büyük anlam ve önem içermektedir. KOSGEB tarafından ‘cansuyu’ olarak bugüne kadar çeşitli kez kullandırılan desteklere ilimiz işletmeleri yoğun bir ilgi göstermiş ve kredi kullanımında hep ilk 10 il arasında yer almıştır. Odamıza yapılan müracaat ve taleplerde 2012 yılında da ‘cansuyu’ kredisinin yeniden açılması hususunda yoğun talepler gelmektedir.
Bununla birlikte başta Odamız üyeleri olmak üzere, KOSGEB veritabanında bulunan Elazığ’daki çok sayıda işletme yetkilisi KOSGEB desteklerinin kullanımında çok ciddi manada bürokrasi olduğunu ve desteklerin geri ödemelerinin çok uzun zaman alarak mağduriyetlere neden olduğunu ifade etmektedirler.
Elazığ KOSGEB Hizmet Müdürlüğümüz iyi niyet ve gayretle çalışmasına rağmen, KOSGEB Desteklerindeki geri ödemelerin uzun zaman alması nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin önlenmesi hususunda işletme taleplerinin göz önüne alınarak yeni bir düzenleme yapılması hususunda çok değerli girişim ve katkılarınızı bekler saygılar sunarız” dedi.
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1648 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.11.2012 16:41:11
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.