Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“1.İstanbul Elazığ Tanıtım Günleri"
İstanbul Feshane’de 22-25 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenen “1. İstanbul Elazığ Tanıtım Günleri” yoğun bir katılım ve çok sayıda etkinlikle gerçekleştirildi.
 
4 gün süren program kapsamında Feshane’de açık ve kapalı alanda kurulan standlarda Elazığ ürünleri tanıtılırken, kurum ve kuruluşlar yaptıkları hizmetleri anlatan yayınlar ve CD’ler dağıttı. Program kapsamında  halk oyunları gösterileri, kürsübaşı programları, Tiyatro, İmza günleri, fotograf sergileri, el işi sergileri ve çok sayıda sanatçı tarafından konser verildi.
 
Tanıtım Günlerine Yoğun İlgi
Tanıtım Günlerine; TBMM Başkanvekili Meral Akşener, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Elazığ Valisi Muammer Erol, İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Milletvekilleri, bürokratlar, STK temsilcileri, sanatçılar, iş dünyasının temsilcileri, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, medya mensupları ve kalabalık bir topluluk katıldı.
 
Resmi Açılışı Bakan Yaptı
“1. İstanbul Elazığ Tanıtım Günleri”nin resmi açılışına katılan AB Bakanı ve Başmüzakereci Eğemen Bağış Elazığ’ın zenginliklerinin tanıtılmasından büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.
Elazığ Tanıtım Günleri’ne katılmaktan büyük onur duyduğunu ifade ede Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, kendisinin çalışma grubunda yer alan birçok ismin Elazığlı olduğunu ve Elazığ’a ayrı bir önem verdiklerini ifade ederek, Elazığ’ın aziz insanlarını çok sevdiğini belirtti. Bakan Bağış, Tanıtım Günleri’nde şehrin marka ürünlerinin teşhir edildiğini ve bunun ekonomiye olan katkısından da söz ederek, emeği geçenlere de teşekkür etti.
Açılışın ardından kürsü başı ekibi tarafından okunan Harput Musikisine eşlik eden Bakan Bağış, Harput Musikisini çok sevdiğini ifade etti. Bakan Bağış, Tanıtım Günlerine katılan firmaların stantlarını tek tek gezerek vatandaşlarla da sohbet etti.
 
Başkan Şekerdağ: Elazığ için “Bir olma” vakti
Elazığ Tanıtım Günleri’nin ilin tanıtımına olduğu kadar Elazığ dışında yaşayan Elazığlılarla bütünleşme adına da önemli olduğuna dikkat çeken Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, birlik ve beraberlikle Elazığ’ın kalkınma ve gelişmişlikte hak ettiği yere gelebileceğine dikkat çekti.
Başkan Şekerdağ, yaptığı konuşmada, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Kurumlarımız ve firmalarımız tarafından desteklenen “1. İstanbul Elazığ Günleri”ne teşriflerinizden ötürü teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Binlerce yıllık medeniyetlerin ve kültürlerin inşa edildiği Anadolu’muzun kadim kenti Elazığ’dan, dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul’a; sevgi, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi paylaşmak için geldik. Uzak yakın demeden koşarak gelen herkese teşekkür ediyoruz. Bu buluşma, bir kucaklaşma ve hasret giderme olduğu kadar, Elazığ’ın İstanbul gibi bir metropolde vitrine çıkması anlamında da önem taşımaktadır. Çünkü; ilimizin en önemli sorunlarının başında, sahip olduğu kaynak ve potansiyelinin yeterince bilinmemesi gelmektedir.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu konuda, bir zihniyet değişimi yapmak ve ilimizin tüm zenginliklerinin sadece ülkemizde değil, dünyada da yakından bilinmesi adına, önemli çalışmalar başlatmıştır. İlimizin “Marka Kent” olması hususunda Ankara ve İzmir’den sonra bugün İstanbul’da bu organizasyonu hep birlikte gerçekleştirmekteyiz.
Odamız tarafından hazırlanmış olan Elazığ İli SWOT Analiz Çalışmasında ilimiz potansiyelleri bilimsel veriler ışığında ortaya konmuş ve “Marka Kent” iddiamız duygusal yaklaşımlardan ziyade objektif kriterlerle belgelenmiştir. Bu nedenle “Fırsatlar Şehri Elazığ” sloganı ile 4 dilde hazırlamış olduğumuz ve bugüne kadar 10 bin adet çoğalttığımız Elazığ Tanıtım Filmi, Yayınlarımız ve İlimiz için hazırlanmış olan Fizibilite Raporlarımız sağlam temeller üzerinde inşa edilerek yatırımcılara kılavuz olmaktadır.
Bölgenin huzur ve güven adası olan Elazığ; hoşgörülü insan yapısı, zengin yer altı kaynakları, tarım, hayvancılık ve su ürünlerindeki potansiyeli, tarihi birikimi, turizm varlıkları, sağlık, eğitim ve hizmetler sektöründeki avantajları, bölgenin tek sivil havalimanına sahip oluşu, nitelikli eleman varlığı, Teknokent, İŞGEM, Kalkınma Ajansı, Organize Sanayi Bölgeleri, Devlet Destekleri ve jeopolitik konumu ile farklılık yaratmaktadır. Bizlerin dile getirmiş olduğu bu değerler Devlet Planlama Teşkilatı tarafından da onaylanmış ve Elazığ Ülkemizin 12 Cazibe Kentinden biri ilan edilmiştir.
Türkiye gibi kabuğunu kırma mücadelesi veren Elazığ, ifade etmiş olduğum potansiyel ve avantajlarına rağmen kalkınma ve gelişmişlikte bugün maalesef istediğimiz noktada değildir.
Hepimizin üzerinde derin izler bırakan, hatıralarımızı emanet ettiğimiz ve aidiyet duygularıyla sahiplendiğimiz Elazığ, sıradan bir Anadolu kenti olmayıp, kimlikli, kendine özgü değerleri ve Ülke genelinde saygı gören vatandaşların yetişmiş olduğu topraklardır.
Bu nedenle, Elazığ’ın kabuğunu kırma, kalkınma ve gelişmişlikte hak ettiği yere gelme noktasında, sadece kurum ve kuruluşlara değil, ülkemizin ve dünyanın her köşesinde yaşayan Elazığlılara sorumluluklar düşmektedir. Beşeri sermayesiyle ülke genelinde dikkat çeken Elazığ’ın artık “Benlikten” çıkıp “Biz” olma zamanı gelmiştir ve geçmektedir.
Başlatmış olduğumuz bu tanıtım günleriyle bu bilincin uyandırılması, ilin potansiyelinin tanıtılması ve Elazığ hakkında olumlu kanaatlerin oluşturulması öncelikli hedefimizdir.
Bu düşüncelerle, “1. İstanbul Elazığ Tanıtım Günleri”nin hayırlı olmasını diler, tüm katılımcılara en derin saygılarımı sunarım” dedi.
 
Akşener’den katılımcılara plaket
Elazığ Tanıtım Günleri’ne katılarak tüm standları gezen TBMM Başkanvekili Meral Akşener etkinliğin son günü programın gerçekleşmesine katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara verilen plaket törenine katıldı. Kurum temsilcilerine plaket takdim eden Akşener katılarından ötürü teşekkür etti.
 
  

FOTOGRAFLARLA ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ

 

 

 

 

Bu haber 2605 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.11.2012 09:36:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.