Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“HUZUR AKADEMİSİ PROJESİ”
50. Yıl İlköğretim Okulunda Yoğun İlgi Gördü
 
Elazığ Valiliği himayelerinde; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen, sosyal sorumluluk projesi “Huzur Akademisi” Projesi kapsamında üçüncü toplantı Abdullahpaşa Mahallesi 50. Yıl İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.
 
Ziya Gökalp İlköğretim Okulu ve Kıbrıs Şehitleri İlköğretim Okulunun ardından “Huzur Akademisi Projesi” Abdullahpaşa Mahallesinde bulunan 5.Yıl İlköğretim Okulunda Vali Muammer Erol’un da katılımıyla yapıldı.
 Yörede yaşayan bayanların yoğun ilgisini gören proje kapsamında çok sayıda uzman konuşmacı tarafından günlük yaşamımızı etkileyen konularda eğitim ve bilgilendirmeler yapıldı.
Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun organize ettiği proje, Elazığ Valiliği himayelerinde, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği, İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarları’nın desteği ile gerçekleştiriliyor.
Proje Koordinatörü Prof.Dr. Serpil Bulut açılış konuşmasında; son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkileri gibi konuları konusunda uzman kurum ve kişilerin desteği ile katılımcılarla paylaştıklarını söyledi.
Bulut, toplumda önemli makamlara ulaşmış bütün kişilerin zengin aile çocukları olmadıklarını ifade ederek, Elazığ Valisi Muammer Erol’un hayat hikayesini katılımcılarla paylaşmasını talep etti.
Vali Erol yaptığı duygusal konuşmada zaman zaman gözleri doldu, solandan sık sık alkış alan Erol çok zor şartlarda bulunduğu makama yükseliş hikayesini paylaşarak ailelere önemli nasihatlarda bulundu. Yalansız, haramsız ve çalışarak hak ederek belirli yerlere geldiğini anlatan Erol, yoksul bir aileden geldiğini ancak tüm aile bireylerinin çok büyük bir sevgi ve birbirine karşı saygı ve bağlılığının başarıyı getirdiğini ifade etti.
Toplantıda daha sonra Bayarlara yönelik olarak konusunda uzman konuşmacılar tarafından günlük yaşantımızı etkileyen çok sayıda konuda bilgilendirmeler yapıldı.
Anadolu Hastanesi kurmuş olduğu standa ücretsiz sağlık taraması yaparken, yapılan çekilişle bir bayana altın hediye edildi. Tüm katılımcılara Huzur Akademisi Sertifikası verilirken, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, projenin gördüğü yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Elazığ’da tüm mahallere gideceklerini söyledi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
 
 
 
 

 

Bu haber 2263 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.11.2012 09:17:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.