Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TURSEFF ve SBS Destek Programları Tanıtıldı
 
Odamız tarafından organize edilen toplantı ile, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından yenilenebilir enerji sektörüne sağlanan hibe destekleri tanıtıldı.
 
Toplantıya, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Yetkilileri, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve çok sayıda KOBİ temsilcisi katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal yaptığı değerlendirmede, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimizin başta hibeler olmak üzere çeşitli konularda ve ticaretle ilgili gelişmelerden yakından haberdar olmaları hususunda bilgi paylaşım toplantılarını aralıksız sürdürmekteyiz.
Yerli ve yabancı kredi, finans ve hibe konularında bugüne kadar çok sayıda etkinlikler gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Malumunuz olduğu üzere dün Fırat Kalkınma Ajansı Hibe Desteleriyle ilgili olarak geniş katılımlı bir toplantı yaptık.
Bugün de, Ülkemizdeki KOBİ ölçeğindeki şirketlere “Yenilenebilir Enerji” ve “Enerji Verimliliği” hususlarında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından sağlanan desteklerle ilgili bilgilendirme yapacağız.
İlimize konuk ettiğimiz Avrupa İmar Bankası Yöneticileri Sayın Efe Uyar ve Sayın Güliz Örnek hanımefendi programlarla ilgili bugün bizlere detaylı bilgiler verecek ve soruları cevaplandıracaklardır.
Yenilenebilir enerji kaynakları denince dünyada kabul gören ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen; Güneş Enerjisi, Rüzgar Enerjisi, Dalga Enerjisi, Büyokütle Enerjisi, Jeotermal Enerji, Hidrolik (Nehir) Enerji ve Hidrojen Enerjisi artık ülkemizde ve bölgemizde de ilgi görmekte ve önemli ölçüde yatırımcıların ilgisini çekmektedir.
Bölgemiz ve ilimiz için öncelikle, Hidrolik yani Nehir Enerjisi, Güneş Enerjisi ve Rüzgar enerjisi bu anlamda yatırım için uygun görülen alanlar olarak görülmektedir.
2012 yılında yayınlanan Yeni Teşvik Yasasında da desteklenecek sektörler arasında yer alan enerji yatırımları artık devlet destekleri kapsamına girmiştir.
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının bu alanlara vermiş olduğu hibe desteklerinden ilimiz iş dünyasının istifade etmesi noktasında bu toplantının önem taşıdığını düşünmekte ve yararlı neticeler vermesini umut ediyorum” dedi.
Önal’ın konuşmasının ardından Avrupa İmar Bankası Yöneticileri Efe Uyar ve
Güliz Örnek yaptıkları sunu ile destekler hakkında detaylı bilgiler vererek, çeşitli soruları cevaplandırdılar. 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 

Bu haber 1948 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.11.2012 16:24:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.