Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
FKA Hibe Programları Tanıtım Toplantısına Yoğun İlgi
 
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından ilan edilen 2013 Yılı “İhracat ve Yenilikçilik” ve “Yerelde Ekonomik Gelişme” Mali Destek Programları bilgilendirme toplantısı Elazığ TSO Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Elazığ TSO Yönetim Kurlu Üyeleri, STK, yerel yönetim ve kamu kurum temsilcileriyle çok sayıda işadamı katıldı.
 
İş dünyasına önemli mali destek
Toplantıda bir konuşma yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, FKA desteklerinin iş dünyası adına önem taşıdığını ifade ederek, “Bölgemiz illerinde en önemli sorunların başında finans konusu gelmektedir. Ajans destekleri bu anlamda büyük önem taşıyor. Elbette imkanlar ölçüsünde bu destekler dağıtılıyor. Ancak hep ısrarla üzerinde durduğumuz bir konu var o da destelerin yetersizliği hususudur. Ajans tarafından bu yıl toplam 13 milyon TL bir destek sağlanacak bunu 4 ile böldüğümüzde her il yaklaşık 10-12 proje desteği alacak. Oysa sadece Elazığ’dan yüze yakın proje hazırlanıyor. Bugün bu toplantıya katılım da bunu gösteriyor. Oda olarak, başta FKA olmak üzere, KOSGEB, Hazine Müsteşarlığı, Merkez Bankası başta olmak üzere çok sayıda kurum ve uzman kuruluşla işbirliği içerisinde Elazığ’da üyelerimize yönelik olarak destek ve hibeler hakkında bilgilendirmeler yaptık. Amacımız bu tür desteklerden ilimizin en iyi şekilde istifade etmesidir. Bu anlamada Odamız tüm üyelerimize destek ve yardıma hazırdır” dedi.
 
Bölgeye 70 milyon yatırım gelecek
Toplantının açılış konuşmasını yapan FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Ajans desteği ve iş dünyasının katkıları ile bu 3 yıllık hizmet dönemlerinde ve bu çağrısı döneminde TRB1 bölgesini oluşturan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerine 70 milyon liralık yatırım geleceğini ifade etti.
Altunyuva konuşmasında, “Ajansımız kuruluş amaçları doğrultusunda TRB1 bölgesinin kalkınma stratejilerinin oluşturulması ve potansiyellerinin açığa çıkartılması yanı sıra yatırımların da ivme kazandırılmasına büyük destek vermektedir. 3 yıllık kısa kuruluş geçmişimize rağmen elde edilen başarılarımız bölge adına önemli katkılar sağlamaktadır. Bu teklif çağrısı döneminde de hizmet sağladığımız bölgeye önemli kazanımlar vermek istiyoruz. İş dünyamızın ve yatırımcıların ilgisi bizleri memnun etmektedir” dedi.
 
FKA’dan iki ayrı hibe desteği
Yapılan değerlendirme konuşmalarının ardından FKA Uzmanlarınca 2013 yılı “İhracat ve Yenilikçilik” ile “Yerelde Ekonomik Gelişme” Mali destek programları hakkında detaylı bilgiler verilerek, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
Yapılan bilgilendirmede, programlar kapsamında bölgeye aktarılması planlanan kaynak miktarının 13 Milyon TL olduğu, desteklenecek projelerle yaklaşık 30 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirilmesi öngörüldüğü ifade edildi. Programlara başvuru kabulünün 21.11.2012 – 18.01.2013 tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirileceği belirtilerek proje hazırlama eğitimi için FKA internet sitesinden ilgililerin kayıt yaptırmaları istendi. Elazığ TSO’da yapılacak olan eğitimlerin ardından projelerin en geç 18 Ocak 2013 tarihine kadar FKA’ya teslim edilmesi gerekiyor.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1601 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.11.2012 16:16:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.