Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
“İşbaşı Eğitim Programı” Bilgilendirme Toplantısı
 
İş Kur Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde başlatılan “İşbaşı Eğitim Programı” Elazığ TSO’da yapılan toplantı ile Oda Üyelerine tanıtıldı.
 
Toplantıya Elazığ Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, İş Kur İl Müdürü Tahir Cevher, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda Oda Üyesi katıldı.
 
İşletmelere Önemli Destek
Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, program ile işletmelere önemli bir destek sağlandığını belirterek, özellikle ara eleman ihtiyacı bulunan işletmelerin bu destekten istifade ederek eleman sorununu çözmesini istedi.
Başkan Şekerdağ konuşmasında; “İşkur Genel Müdürlüğü tarafından Ülke genelinde işsizlikle mücadele kapsamında başlatılan "İşbaşı Eğitim Programları" hakkında Elazığ İşkur İl Müdürlüğümüzle bugün müşterek bir bilgilendirme toplantısı yaparak, işletmelere yönelik sağlanan bu önemli destekten üyelerimizin istifade etmesi için bir araya gelmiş bulunuyoruz. işsiz nüfusun ilimizde çok ciddi rakamlara ulaşmış olmasına karşın, işletmeler açısından ön önemli sorun nitelikli eleman hususudur. İşte bu proje işletmeler açısından son derece önemli bir fırsat sunmaktadır.
Mevcut iki işçisi bulunan bir işletme, bu proje ile üçüncü bir personel istihdam etme şansı yakalamıştır. İşletme altı ay boyunca kendi işletmesinde stajyer olarak çalıştıracağı elemanı eğiterek istemiş olduğu nitelikli personele kavuşma imkânını bu proje ile bulacaktır.
6 aylık bu staj döneminde istihdam edilen personelin sağlık sigortası ve maaşı devlet tarafından karşılanacaktır. Staj dönemi sonunda işletme eğer personelden beklediği verimi alamadığı takdirde çalıştırma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Ancak burada, iyi niyet öncelikli koşuldur. Yani işletmenin samimi olarak, firmanın ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanı yetiştirme hususunda isteği ve staja katılan kişilerin de bir meslek sahibi olarak firmalara yararlı birer eleman olma niyeti olmalıdır.
İş Kur İl Müdürlüğümüzün çok değerli meslek danışmanları ve kurumun diğer uzmanları bugün konu hakkında detaylı bilgiler vereceklerdir.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, işletmelere sunulan bu çok değerli fırsatlardan ilimizin en üst düzeyde yararlanmasını arzu ediyoruz” dedi.
 
 
İş Kur İşletmelerin Yanında
İş Kur İl Müdürü Tarih Cevher’de sunu eşliğinde projenin detayları ve İş Kur tarafından işletmelere sağlanan destekler hakkında bir sunu yaptı. Cevher İş Kur İl Müdürlüğünün yaklaşık 800 kişiye çok farklı branşlarda mesleki eğitimlerle birlikte girişimcilik eğitimleri verdiğini ifade ederek, “İşletmelerle İş Kur İl Müdürlüğü artık et ve tırnak gibidir. Bu anlamda özellikle nitelikli ara elemanını yetiştirmek isteyen tüm işletmelerin bizden habersiz bu konularda kendi başlarına hareket etmeleri işletme açısından maddi ve manevi kayıptır. Çünkü biz, hem işletmeye aramış olduğu niteliklere sahip eleman bulma konusunda hem de işçinin staj dönemini kapsayan ilk 6 aylık dönemdeki tüm giderlerini karşılıyoruz. Bu önemli avantajdan tüm işletmelerimizin yararlanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1881 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.11.2012 11:49:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.