Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
ELAZIĞ İSTANBUL TANITIM GÜNLERİ İÇİN
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
 
22-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da yapılması planlanan “Elazığ İstanbul Tanıtım Günleri” için Elazığ Valiliği tarafından kurum ve kuruluşlar, medya ile STK temsilcilerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 
İSTANBUL ÖNEM TAŞIYOR…
Harput’ta yapılan kahvaltılı basın toplantısına Vali Muammer Erol, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, STK ve Kurum temsilcileri, medya mensupları ve organizasyonu üstlenen Safir Kurumsal Hizmetler Yöneticileri katıldı.
Vali Muammer Erol kahvaltı sonrası toplantının açış konuşmasını yaptı. Ankara ve İzmir’den sonra tanıtım günlerinin İstanbul’da yapılmasının kararlaştırıldığını ifade eden Vali Muammer Erol İstanbul’un diğer illerle karıştırılmaması gerektiğini ifade etti.
İstanbul’un bir dünya şehri olduğunu ifade eden Muammer Erol iyi bir organizasyonla İstanbul’da tanıtım yapıldığı takdirde umulmayan çok büyük sonuçların ortaya çıkabileceğini söyledi.  İş adamlarının öncelikle kârlarını değil Elazığ’ı düşünmesini isteyen Vali Erol “Elbette İstanbul çok kârlı olacak ama önceliğimize kârımızı koymayalım… Elazığ’ın tanıtımı için çaba sarf edelim” dedi.
 
BASINDAN ÖZEL İSTEK
Basın mensuplarından da özel isteklerde bulunan Vali Muammer Erol medyanın organizasyon için çalışan inşaların şevklerini kırıcı, olumsuz tutumlardan uzak durmalarını istedi. Medya kuruluşu sahiplerinin kendi imkânlarıyla İstanbul’daki organizasyona katılmalarını, muhabirlerini göndermelerini isteyen Erol, bunun için kendilerinden ya da başka bir kuruluştan destek beklenmemesini istedi. Elazığ’ı tanıtma amacı güdüldüğünü belirten Erol bunun için fedakârlığı başta basın mensuplarının yapmasını istedi.
 İstanbul Elazığ Günleri’nin organizasyonunu üstlenen Safir Kurumsal Hizmetler adına konuşan Mustafa Yanılmaz da kullanılacak alan ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Haziran ayından beri çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Yanılmaz konu hakkında kurum ve kuruluşlarla görüştüklerini, buna göre bir yol haritası belirlediklerini ifade etti.
Organizasyonun İstanbul ayağında İstanbul’daki Elazığ dernekleriyle birlikte hareket ettiklerini ifade eden Yanılmaz fuar alanı hakkında da bilgiler verdi.
 
ELAZIĞ ADINA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
İstanbul tanıtım günlerini değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da Oda bütçe imkanları doğrultusunda ilin tanıtımına olumlu katkı sağlayacak her oluşuma bugüne kadar büyük destek verdiklerini ifade etti. Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Göreve geldiğimiz günden beri üzerinde ısrarla durduğumuz en önemli husus Elazığ ilinin gerek ülke gerekse ülke dışında tanıtım yetersizlikleri olduğunu ifade ettik. Bu konuda çok sayıda etkinlik düzenledik. Yapılan organizasyonlara imkanlar ölçüsünde destek verdik. Oda olarak çok profesyonel bir tanıtım filmi hazırlayarak 4 ayrı dil seçeneği ile çoğaltarak bugüne kadar 10 binden fazla dağıttık. Bir çok yayın ve fuar organizasyonlarına ayrıca yurtdışı programlarına iştirak ederek ilimiz adını taşımaya ve ilimiz değerlerini tanıtmaya gayret gösterdik. Tüm bu çalışmalar elbette bir kurumun altından kalkacağı yada sadece bir kurumun sorumluluğunda olan bir konu değil. Ankara, İzmir ve İstanbul Günleri ilimizdeki birlik ve beraberlik adına da önemli bir çalışmadır. Sayın Valimizin de ifade ettiği gibi İstanbul’un diğer iki ilde yapılan faaliyetten daha iyi olması gerekiyor. Birincisi hem tecrübe olarak belli bir noktaya geldik. İkincisi ise İstanbul vitrin anlamında ilimiz için önem taşıyor. Bu önemli fırsatı iyi değerlendirip, Elazığ adına olumlu bir sonuç elde etmek istiyoruz. Oda olarak, bugüne kadar olduğu gibi İstanbul Tanıtım Günlerinde de Oda olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız. Tüm üyelerimizin ve ilgili kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının da bu etkinliğe destek olmalarını bekliyoruz” dedi.
 
ELAZIĞ YAKLAŞIK 10 BİN METREKAREDE TANITILACAK
Feshane’de 4000 m2 ve 3000 m2 kapalı alana sahip iki salonu kullanacaklarını belirten Yanılmaz bunlardan birini resmi kurumlara ayıracaklarını diğer salonu ise genel etkinliklere ve STK’lara ayıracaklarını belirtti. 1200 m2 de dışarıda alan oluşturacaklarını belirten Yanılmaz burada da Elazığ kültürünü yansıtan yiyeceklerin satılacağını belirtti.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

Bu haber 1635 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.11.2012 15:42:51
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.