Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO’YU ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIYAN 4 BÜYÜK PROJE

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ülke genelinde dikkat çeken 4 büyük proje yürüttüğünü ifade eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesi başta olmak üzere Oda Üyelerine yönelik gerçekleştirilen bu faaliyetler hakkında değerlendirmede bulundu.

Elazığ TSO tarafından yürütülen bu projeler hakkında Başkan Şekerdağ şu açıklamalarda bulundu:

ELAZIĞ TSO YENİ HİZMET BİNASI

İlimizin imajına olumlu katkı sağlayacak, şehrin gelişim bölgesinde trafik ve altyapı sorunu olmayan modern bir hizmet binası Elazığ ve sizlerin hizmetine kazandırıyoruz. Bugünkü değeri ile 20 milyon TL. bir yatırım olan modern hizmet binası Elazığ’ın bu anlamda çok uzun yıllar boyunca ihtiyacını karşılayabilecek donanım ve alanlardan oluşacak şekilde planlanmıştır. İnşallah yeni hizmet binası yıl sonu yada 2013 yılının başında hizmete geçecektir.

“ELAZIĞ İŞLETMELERİ KÜMELEME ODAKLI BÜYÜYOR” PROJESİ

Odamız tarafından Ekonomi Bakanlığı’na sunulan ve 2011 yılının ikinci yarısında kabul edilen “Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı Büyüyor” projesi ile amacımız ilimizdeki ihracatçı firma sayısını ve ihracat miktarını artırmaktır. Proje kapsamında işletmelere yönelik “İhtiyaç Analiz Çalışması” tamamlanmış ve bakanlıkça onaylanmıştır. 3 Yıl sürecek olan bu projenin diğer adımlarında firmalara Uygulamlı Dış Ticaret Eğitimi verilecek ve ardından 5 farklı ülkede pazar araştırma çalışmalarına gidilecektir. Proje bütçesinin yüzde 75’i bakanlıkça karşılanmaktadır. Gıda, Mobilya, PVC, Döküm/Makina sektörlerinde yer alan firmalarımıza yönelik uygulanacak olan bu projeye adı geçen sektörlerde yer alan üyelerimizin ivedi olarak Odamıza müracaatını ve projeye katılımını bekliyoruz. Çok ciddi bütçelerle alınabilecek ve projenin diğer avantajlarından yararlanılabilecek bu önemli projenin eğitimlerine Kasım ayında başlayacağız.

“ELAZIĞ TSO SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz öncülüğünde AB’ye sunulan ve Ülkemizde 5 kente kurulacak olan “Sürekli EğitimMerkezleri”nden biri ilimize kazandırılmıştır.

Bu proje ile İlimiz işletmeleri diğer kentlere göre çok önemli bir avantaj elde etmişlerdir. Proje kapsamında Odamızda kurulacak olan eğitim merkezinde ABkonularında verilecek olan eğitimlere katılacak olan işletme sahipleri ve çalışanları ile mesleki eğitim alanındaki öğretmenlerimiz ücretsiz olarak alacakları bu eğitimler sonrasında çeşitli ABülkelerine deneyim paylaşım programlarına katılacak ve kendilerini geliştirebileceklerdir.

“HUZUR AKADEMİSİ PROJESİ”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle, Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonunda, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği, İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarları’nın desteği ile “Sosyal Sorumluluk” anlamında bu proje başlatılmıştır.

 Projenin amacı; son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkilerinin önemi gibi konuları içermektedir. Elazığ TSO bu proje ile uluslar arası sosyal sorumluluk anlamında çeşitli yarışmalara Elazığ adına katılacak ve ülkemizi temsil edecektir.

Çok kısa olarak özetlediğim bu projelerimiz; kısa, orta ve uzun vadede Elazığ ve Üyelerimize çok ciddi katkılar sağlayacaktır. Üyelerimize ve Elazığ’ımıza kazandırdığımız bu vizyon projelerimiz için başta üyelerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm okurlarımıza en derin saygılarımı sunuyorum.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1642 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.10.2012 08:52:49
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.