Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO “Sosyal Sorumluluk Projesi"
 “HUZUR AKADEMİSİ PROJESİ” BAŞLADI
 
Elazığ Valiliği himayelerinde; Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen, sosyal sorumluluk projesi “Huzur Akademisi” Projesi Kızılay Mahallesinde verilen eğitimle start aldı.

Kızılay Mahellesi Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen programa Elazığ Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, İl Milli Eğitim Müdürü Reşat Çetin, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Proje ortağı kurum temsilcileri, konuşmacılar ve çok sayıda mahalle sakini bayanlar katıldı.
Projenin açılış konuşmalarını yapan Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, İl Milli Eğitim Müdürü Reşat Çetin ve Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, toplumların ayakta kalmasında kadınların önemli bir rol üstlendiği ve toplumsal huzur ve barışın aileden başladığını vurguladılar. Kendilerinin de yoksul ve çok çocuklu ailelerden geldiklerini belirten konuşmacılar, çocukların eğitimine önem verilmesini istediler.
Açılış konuşmalarının ardından Proje Koordinatörü ve Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Serpil Bulut, proje hakkında kısa bir değerlendirme yaptıktan sonra “Kaybolmaya Yüz Tutmuş Değerler” konulu bir sunum yaptı. Bulut, ülkemizde son yıllarda yaşanan çeşitli sosyal sorunların temelinde yok olmaya başlayan manevi değerlerimiz olduğuna işaret ederek, projenin aileden başlamak üzere bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflediğini söyledi.
Bulut’un konuşmasının ardından sırasıyla, Araştırmacı Yazar Mevlüde Uçar “Aile Evden Gidiyor”, İl Müftülük Vaizesi Seda Şen “Geleneksel Aile Yapısı”, Toplum Destekli Polis Birimi “Hırsızlık ve Dolandırıcılık” İl Sağlık Müdürlüğü Uzmanları “Üreme Sağlığı ve Kendi Kendine Meme Muayenesi” konularında bir sunum yaptılar.
Program sonunda katılımcılara sertifika verilirken, yapılan çekilişle bir bayana altın hediye edildi. Anadolu Hastanesi de kurduğu stant da ücretsiz muayene ve çeşitli tetkik ve kontroller yaptı.
Proje kapsamında tüm mahallelere gidileceğini belirten, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, Elazığ Valiliği himayelerinde, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olup, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği, İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarları’nın desteği ile başlatılan projenin ilkinde kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade etti.
 Tekocak Projenin amacının; son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkilerinin önemi gibi konuları içerdiği kaydedildi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 

 

Bu haber 3350 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.10.2012 15:40:16
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.