Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Çevre İzni/Lisansı İle İlgili Önemli Duyuru
 
29 Nisan 2009 Tarih ve 27214 sayılı Resmi Gazete yayınlananÇevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik,01.01.2010 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir.
 
14 Eylül 2012 Tarih ve 28411 sayılı Resmi Gazete yayınlanan Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik yapılmasına Dair Yönetmelik ile Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin 8’inci maddesinin dördüncü fıkrasının aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
 
“(4) Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, başvuruda bulunulan her bir çevre izin ve/veya lisans konusu için 16 ncı madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır ve işletme kendi adına yeni geçici faaliyet belgesi düzenlenene kadar faaliyette bulunamaz. Bu süre sonunda da çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler üç ay süresince tekrar müracaatta bulunamaz. Geçici faaliyet belgesi veya çevre izin veya çevre izin ve lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır” .
 
Yapılacak rutin denetimlerde yada herhangi bir şikayet durumunda Çevre İzin/lisansı olmayan işletmeler çok ciddi manada cezai müeyyidelerle karşılaşacaktır.
Ancak; halen Çevre İzin/lisansı bulunmayan Firmaların herhangi bir idari yaptırım ile karşılaşmaması için, kendi iradeleriyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.
İşletmelerimizin bu anlamda zor durumda kalmamaları için İVEDİ olarak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’yle iletişim kurmaları önemle duyurulur.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1503 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.10.2012 13:54:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.