Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
           “HUZUR AKADEMİSİ PROJESİ” BAŞLIYOR

İlk etkinlik; 13 Ekim 2012 Cumartesi günü saat:12.00-16.45 arasında Kızılay Mahallesi Ziya Gökalp İlköğretim Okulunda İl protokol üyelerinin de katılımı ile yapılacaktır…
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından organize edilen, sosyal sorumluluk projesi “Huzur Akademisi” hayata geçiyor. Proje kapsamında her mahallede konusunda uzman konuşmacılarla mahalle sakini bayanlar biraraya gelecekler. Her katılımcıya sertifika verilecek olan proje kapsamında, ailelere çeşitli yiyecek ve giyim yardımı ile birlikte çekilişle her mahallede bir bayana altın hediye edilecek. Projenin temel amacı toplumsal huzur ve güven ortamının aileden başlamasına katkı sağlamak...
 
 
Projenin değerlendirilmesi için, İl Müftülüğü, İl Milli EğitimMüdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, çeşitli STK’lar, mahalle muhtarları ile bir araya gelen Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu proje hakkında detaylı görüş alışverişinde bulundular.
Proje Koordinatörü Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serpil Bulut, ülkemizde son yıllarda yaşanan çeşitli sosyal sorunların temelinde yok olmaya başlayan manevi değerlerimiz olduğuna işaret ederek, projenin aileden başlamak üzere bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflediğini söyledi.
Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak toplantıda yaptığı değerlendirmede, Elazığ’dan başlamak üzere tüm ülke sathına yayılmasını temenni ettikleri proje ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu Projenin yürütücüsü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olup, Elazığ Emniyet Müdürlüğü (Toplum Destekli Polis Birimi), İl Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Fırat Öğretim Üyeleri Derneği (FÖDER), Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği (KASAD-D), İnsani Değerler Derneği (İDD), Elazığ Cem Kültür Merkezi Derneği ve Mahalle Muhtarları’ndan destek alınacaktır. Projenin amacı; son yıllarda toplumsal huzuru olumsuz etkileyen kaos ortamının düzeltilmesine katkıda bulunmak amacıyla; toplumun çekirdeğini oluşturan ailedeki birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeye yönelik, ailenin kadın üyelerine sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamlarına olumlu katkı sağlayacak; aile bütünlüğünde kadının rolü, eşler arası iletişim, çocuğun kişilik gelişiminde annenin rolü, ergen psikolojisi, mutfak ekonomisi, kadın beden ve üreme sağlığı, kaybedilmeye yüz tutmuş insani değerlerimiz, komşuluk ilişkileri, aile büyükleri ve akraba ilişkilerinin önemi gibi konularda uzmanlar tarafından bir günlük eğitim verilecektir. Eğiteme katılan bayanlara katılım sertifikası ile birlikte küçük hediyelerimiz ve çekilişle bir bayan arkadaşımıza da altın hediye edilecektir. Temel amacımız bayanların ilgisini çekerek bu önemli eğitim imkanlarından yararlanmalarını sağlamaktır. Proje aylık olarak diğer mahallelerimizde de gerçekleştirilecek olup, Kızılay Mahallesinde ki eğitimimize diğer mahalle sakinlerinin de katılmasını bekliyoruz. Tüm destekleyici kurumlarımıza teşekkür ediyor, ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1820 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.10.2012 09:17:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.