Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Meclisi Terörü Kınadı
 
Son dönemlerde artan terör olaylarının bölgemiz huzur ve güvenliğini bozduğuna dikkat çeken Elazığ TSO Meclisinden, “Birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden, halkın huzur ve güvenliğini sarsan, bölgemizin kalkınma ve gelişmesini engelleyen terörü nefretle kınıyoruz” açıklaması yapıldı.
 
Önal Bildiriyi Okudu
Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Eylül ayı Elazığ TSO Meclisi’nin birinci gündem maddesini son zamanlarda artan yoğun terör olayları olduğunu belirterek, Oda Meclisinin terör lanetlediğini belirtti.
Önal açıklamasında; “Ülkemizin üzerinde oynanmak istenen oyunu, birlik ve beraberliğimiz bozar. Türkiye’nin büyük hayalleri ve umutları var. Hiçbir kurşun bizim kardeşliğimizi yok edemez. Kaybolan şey, terörden medet umanların insanlığıdır” dedi. Tek amaçları vatan toprakları üzerinde yaşayan bütün vatandaşların güvenliğini ve huzur içinde uyumalarını sağlamak olan güvenlik güçlerimize ve tek amacı halkımıza hizmet olan kamu görevlilerine yapılan bu saldırılar, şüphesiz birlik ve beraberliğimizi bozmak, korku ve öfke yaratmak içindir.
Bu milletin mayası farklıdır. Terörden gelecek umanlar şunu eninde sonunda anlayacaktır ki; Bu toprakları paylaşanlar yüzyıllar boyunca kardeşçe ve hür olarak yaşadı. İlelebet de öyle yaşayacaktır. Bu gerçeği, hiçbir oyun değiştiremez.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak bir kez daha teröre ve destekçilerine ‘yazıklar olsun’, ‘lanet olsun’ diyoruz. Vatanları için hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dilerken, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz” dedi.
 
Yönetim Kurulu Faaliyetleri Okundu
Meclis Başkanı Nuri Önal’ın yapmış olduğu bilgilendirmenin ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Yönetim Kurulu’nun Ağustos dönemi faaliyetleri hakkında Meclis Üyelerini bilgilendirdi.
Başkan Şekerdağ’ın yaptığı bilgilendirmenin ardından Meclis Üyeleri serbest kürsü bölümünde çeşitli sorularını ve düşüncelerini dile getirdiler.
 
Elazığ TSO Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Faaliyetleri:
 
-          Ramazan Ayı Vesilesiyle tüm meslek gruplarımız 4 ayrı iftar yemeğinde bir araya getirilerek Ramazan Ayının manevi iklimine uygun şekilde birlik ve beraberlik sağlanmıştır.
-          Odamız adına geleneksel hale getirmiş olduğumuz bayramlaşma töreni bu yılda devam ettirilmiştir.
-          Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk Çelik ve beraberindeki heyet ile Odamızda bir istişare toplantısı yapılmış ve ilimiz sorunları dile getirilmiştir.
-          Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz ile Odamızda bir toplantı yapılmış ve ilimiz sorun ve beklentileri dile getirilmiştir.
-          Kısa Adı DEİK olan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ile müşterek olarak yapılan organizasyon ile Üyelerimize yönelik olarak “Dış Ticaret Konusunda” bir günlük bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
-          İnşaatı devam eden yeni Hizmet Binamızla günlük olarak her aşaması ile yakından ilgilenilmekte olup, binamızın Kasım ayı sonunda teslimi noktasında yüklenici firma ile mutabakat sağlanmıştır.
-          Odamız ile Ekonomi Bakanlığı tarafından müşterek yürütülmekte olan “Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı Büyüyor” projesi ile ilgili olarak Bakanlık temsilcisiyle Odamızda bir toplantı yapılarak projenin ikinci adımı olan eğitimlerin Ekim ayında başlatılması için program hazırlanmıştır.
-          TSE Mahalli Temsilcimizin mahkeme kararı ile Elazığ’dan ayrılması nedeniyle yoğun bir girişim başlatılmış ve İlimiz TSE Temsilciliğine gerekli atamanın yapılması sağlanmıştır. TSE Başkanlığınca İlgili elemanın kısa süre içerisinde mevut hizmet yerindeki görevlerini devretmesinin ardından Elazığ’da hizmete başlayacağı bildirilmiştir.
-          Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası adına geleneksel olarak Türkiye Jokey Kulübü tarafından yapılan Elazığ TSO Kupası Koşusu bu yılda Odamızın katılımı ve destekleriyle icra edilmiştir.
-          TOBB öncülüğünde; Elazığ, Kayseri, Kastamonu, Gaziantep, Samsun Odaları tarafından uygulanacak olan AB Projesi kabul edilmiştir. Proje kapsamında İlimiz işletme sahipleri, çalışanlar ve Odamız personelinin AB uyum mevzuatları çerçevesinde eğitimler alması ve AB ülkelerinde çalışma ziyaretlerine katılmaları hususunda Odamız bünyesinde bir eğitim merkezi kurulacaktır.
-          İlimize yeni yatırımlar kazandırılması açısından Banvit ve Çanakkale Seramik yetkilileri ile Elazığ’da müşterek çalışmalar yapılmış olup, Banvit yatırım kararı almıştır. Çanakkale Seramik fabrikası yetkilileri ile işletme genel merkezinde yeniden bir araya gelinmesi kararlaştırılmıştır.
-          Türkiye Triatlotlon Federasyonu ile Avrupa Triatlon Federasyonu ETU'nun 2012 yılı programında yer alan Triatlon Balkan Şampiyonası 6 Balkan ülkesinin katılımı ile Sivrice Hazar Gölü kenarında yapılmış olup, İlimizin tanıtımı açısından önemli olan bu etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlanmış ve destek olunmuştur.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1437 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.9.2012 14:55:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.