Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO’DAN ÖNEMLİ BAŞARI
 
Ekonomi Bakanlığı ile yürütülen “Elazığ İşletmeleri Kümeleme Odaklı Büyüyor” projesi ile Elazığ’ı ülke genelinde 2. İl yapan Odamız, bir büyük başarı daha elde ederek, TOBB ile birlikte uygulanacak projede yer aldı.
 
·       Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile aralarında Elazığ TSO’nun da bulunduğu 5 Oda tarafından hazırlanan AB Projesi Avrupa Komisyonunca kabul edildi. Avrupa Birliği’nden sağlanacak fonla Anadolu’daki KOBİ’lerin ve Odaların AB uyum sürecine hazırlanmasına ve küresel ekonomideki değişimlere ayak uydurması hedefleniyor.
 
·       Proje kapsamında Elazığ TSO bünyesinde kurulacak olan Eğitim Merkezinde, işletme sahipleri ve çalışanları ile Oda personeline eğitimler verilecek ve belirlenecek olan AB ülkelerinde çalışma ziyaretlerine katılacak. Elazığ TSO çeşitli AB ülkelerindeki Odalarla eşleşerek müşterek projeler hazırlayıp program çerçevesinde uygulayacak.
 
  HİSARCIKLIOĞLU: KOBİ’ler Küresel Rekabete Uyum Sağlamalı
Bu projenin KOBİ’ler için önemli faydalar sağlayacağını belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye bir KOBİ deryasıdır. İnsanlarımız müteşebbistir. Her yıl, mevcut şirket sayısının yüzde 10-12’si civarında yeni şirket kurulmaktadır. Ve bu oran AB ortalamasının neredeyse iki katıdır. Ancak bir sıkıntımız var. Şirketlerimiz büyüyemiyor, başladıkları yerde kalıyorlar. Sonra da küresel rekabet ortamında ya geride kalıyor, ya da siliniyorlar. Dolayısıyla şirket kurmakta gösterdiğimiz başarıyı, büyütmekte gösteremiyoruz. Hedefimiz, bugünün KOBİ’lerini, yarının küresel ölçekte iş yapabilen, Türk şirketleri haline getirmek. İşte bu yüzden, TOBB olarak, firmalarımızın bunu başarmalarına ve küresel ekonomiye entegre olmalarına yardımcı olacak projeler uyguluyoruz” dedi.
 
ŞEKERDAĞ: Üyelerimize ve İlimize Hizmetlerimiz Devam Edecek
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ adına son derece önemli bir başarı elde edildiğini belirterek, “Odamız’ın başta üyelerimiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik olarak sürdürmüş olduğu yoğun eğitim faaliyetleri ve proje deneyimleri göz önüne alınarak 2010 yılında TOBB’ye yapılan müracaatımız olumlu karşılanmıştır. Daha sonra tespit edilen 5 Oda ile birlikte TOBB öncülüğünde hazırlamış olduğumuz projemiz AB tarafından uygun bulunmuştur. Proje kapsamında Odamız bünyesinde kurulacak olan Eğitim Merkezinde AB uyum süreci hakkında Oda Üyelerine, çalışanlara, personelimize, hatta Milli Eğitim camiasına yönelik eğitimler verilecek ve belirlenecek olan AB ülkelerindeki çalışma programlarına katılımları sağlanacaktır. Yine Odamız tarafından çeşitli AB ülkesi odaları ile müşterek projelerde bu kapsamda hayata geçirilecektir. Elazığ’da başta KOBİ’lerin olmak üzere kurum ve kuruluşların küresel değişime ve gelişmelere ayak uydurması ve tanıklık etmesi adına son derece yararlı bir projeyi Elazığ’a kazandırmanın büyük mutluluğunu duyuyoruz. İlin geleceğine katkı sağlayacak ve kalıcı izler bırakacak olan bu tür çalışmalarımız ve projelerimiz devam edecektir. İlimize ve üyelerimize hayırlı olsun” dedi.
 
Hem işverene hem de çalışanlara eğitim
KOBİ çalışanlarının küresel ekonomideki değişimlere ve teknolojik gelişmelere uyum yeteneğinin artırılması amacıyla proje kapsamında ise hem çalışanlara hem de işverenlere eğitim verilecek. KOBİ işveren ve çalışanları ile Oda çalışanları bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik seçilecek AB ülkelerine çalışma ziyaretlerine katılacak. KOBİ’lere hizmet verilmeye devam etmek üzere, TOBB’da ve 5 Oda bünyesinde (Kayseri, Gaziantep, Samsun, Elazığ, Kastamonu) Eğitim ve Danışmanlık Merkezleri kurulacak. Projenin bütçesi ise 4 milyon Avro.
Bu haber 1589 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.9.2012 13:58:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.