Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO HEYETİ 60. YIL İŞ FORMUNA KATILDI
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin kuruluşunun 60. yılı vesilesiyle İstanbul’da düzenlenen “60. Yıl Uluslararası İş Forumu”na 87 ülkeden bine yakın işadamı katılırken, Elazığ’ı Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu temsil etti.
 
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu forumun açılışında yaptığı konuşmada işbirliğinin önemine vurgu yaparak “Bu yüzyıl en basit ifadesiyle “iş birliği” yüzyılıdır. bu yüzyılda işbirliği yapmayan, içine kapanan, kendi etrafına duvarlar ören kaybeder. Böyle bir anlayış fırsatları kaçırır, risklere dönüştürür” diye konuştu. Forumun açılışına Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da katıldılar.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB’un öyküsünün, 1952 yılında Ankara’da küçük bir ofiste başladığını hatırlatarak, bugün gelinen noktaya ilişkin bilgi verdi. Türk özel sektörünün çatı kuruluşu olarak 60 gurur dolu yılı geride bıraktıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, İş Formuna katılan oda başkanlarına bir çağrıda bulunarak, “Oda sisteminizi güçlendirmek için, demokratik, şeffaf, katılımcı ve etkin bir yapı kurmak için çaba gösterin” diye konuştu.
Hisarcıklıoğlu TOBB olarak yaptıkları çalışmalara ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Odalarımız sayesinde, girişimcilerimiz başka ülkelerdeki girişimcilerle bir araya geldi. Yeni ticari anlaşmaların, ortak yatırımların, tecrübe paylaşımının önü açıldı. Odalar sayesinde girişimcilerimiz proje yazımından, pazar araştırmasına kadar birçok alanda destek hizmetleri alabilir hale geldi. Türkiye’nin beşeri sermaye birikimine katkı sağlamak için yenilikçi girişimciler yetiştiren bir üniversite kurduk. Özel sektör odaklı ekonomi politikaları tasarımında yeni fikirler ortaya koymak için think-tank kurduk. TOBB olarak girişimcilerimiz daha hızlı, daha güvenli, daha ucuz ticaret yapabilsinler diye gümrük kapılarını modernize ettik” dedi.
İş dünyasının aktörleri buluştu
İş dünyasının yerel aktörleriyle, küresel aktörleri, yani yerel ve uluslararası networkünü İstanbul’da buluşturduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Bugün bu salonda dünya nüfusunun %83’ünü, küresel ekonominin %79’unu oluşturan 87 ülkeden iş dünyasının liderleri bulunuyor. Bugün bu küresel liderler, Türkiye’nin 7 bölgesinden gelen kanaat önderleri, benim Oda ve Borsa Başkanlarımla buluşuyor. Bu salonda beş kıtada iş yapan, cesur Türk iş diasporası da bulunuyor. Ayrıca ülkemizin gururu geleceğimizin kadın ve genç girişimcileri de aramızda. Bizim bir ortak paydamız var. Biz, alın teri döken, emek veren, üreten, vergi veren, istihdam sağlayan iş insanlarıyız. Hepimiz, ülkelerinin, bölgelerinin kanaat önderleriyiz” dedi.
 

Elazığ etkili şekilde temsil edildi
İş Formuna Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuran Tekocak, Yönetim Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerinden oluşan 11 kişilik bir heyetle katıldıklarını ifade eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, “Ülkemiz ve dünyanın dört bir yanından gelen bine yakın işadamı ile aynı ortamı paylaşarak tanışma imkanı bulmak Elazığ adına önemli bir fırsattı. Çünkü yapmış olduğumuz tüm kulislerde ilimiz yatırım imkanları ve fırsatlarını ifade ettik. Marka firmaların temsilcileriyle tanışma imkanı bulduk. Elazığ’ı ifade ederek ilin yeni yatırımlar ve yeni pazarlar bulmasına katkı sağlamaya gayret gösterdik. Elazığ adına önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Bu tür oluşumlar ve birliktelikler çok sık yapılan faaliyetler değil. Ülkemiz adına büyük bir organizasyondu. Forma gösterilen büyük ilgi ve katılımın yüksekliği iş dünyası olarak bizleri memnun etmiştir. İnşallah bu büyük organizasyondan Ülkemiz ve ilimiz olumlu neticeler alacaktır” dedi. 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 
Bu haber 1507 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.9.2012 15:55:13
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.