Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Geleceğin KOBİ Yöneticileri Sertifikalarını Aldı
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla, Fırat Kalkınma Ajansı ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Kurumsal KOBİ Yöneticiliği Sertifika Programı”nda başarılı olan adaylar sertifikalarını aldırlar.

 
Elazığ TSO Konferans Salonunda düzenlenen törene; Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Ajans Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Boğaziçi Üniversitesi Üyesi Öğretim Üyeleri, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldılar.
Törende bir değerlendirme yapanBoğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Öğretim Üyeleri, 05 Mart-03 Mayıs 2012 tarihleri arasında Elazığ TSO Konferans Salonunda düzenlenen eğitimlere Elazığ’dan 179 kişinin ön kayıt yaptırdığını ancak, eğitimlere düzenli olarak katılarak, tüm evraklarını FKA’ya teslim eden 85 kursiyerin belge almaya hak kazandığını ifade ettiler.
 
Sosyal Yapı ve Beşeri Sermayeyi Güçlendirmek İstiyoruz…
Törende bir değerlendirme yapan Ajans Genel Sekreteri Fethi Altunyuva; “temel hedefimiz sosyal yapının ve beşeri sermayenin güçlendirilmesidir. Eğitim faaliyetleri bölgenin kalkınmasında büyük katma değer oluşturmaktadır. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında tüm KOBİ yöneticilerinin üretim, pazarlama, dış ticaret ve müşteri memnuniyeti gibi konularda mutlak suretle eğitim alması gerekmektedir. Alınan eğitimleri iş yaşamında uygulayan KOBİ’lerin ülke ekonomisine katkıları artacaktır.” ifadelerini kullandı.
 
 
KOBİ’ler Ülke Ekonomisinin Temelini Oluşturuyor…
Program Koordinatörü Prof.Dr. Bülent Himmetoğlu ise törende yaptığı konuşmada; ülkemizdeki işletmelerin %99’unun KOBİ olduğunu ve bu KOBİ’lerin ülke katmadeğerinin %78’ini oluşturduğunu; ancak KOBİ’lerin %50’sinin ilk beş yılda kapanmasının üzücü olduğunu ve bunun sebebinin ise KOBİ’lerin eğitim noktasında yeterli desteği alamamış olmaları olduğunu belirtti. Sözlerine KOBİ yönetimi eğitiminin bu ciddi sorunun çözümüne katkı sunmasını hedeflediklerini söyleyerek devam eden Himmetoğlu, verilen eğitimin Elazığ’ın kalkınma ve gelişmesine katkı sağlaması temennisinde bulundu.
 
 
Bilgi En Önemli Kaynaktır…
Törende bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ bilginin önemi üzerinde durarak, “Ülkemizin önemli eğitim kurumlarının başında gelen Boğaziçi Üniversitesi gibi bir kurumun çok değerli bilim adamlarını Elazığ’a getirerek son derece güncel ve önemli bir konuda sertifika programı düzenliyoruz. Gönül isterdi ki, bu salonlar katılım noktasında yetersiz kalsın. Ancak, bir umursamazlık ve boşvermişlik var. Bu durum aslında ülkemizin de sorunu. KOBİ’lerin ilk 5 yıl içerisinde büyük bölümünün kapanması da eğitime önem vermediğimizi ve bu nedenle oyunu kuralına göre oynamadığımızı gösteriyor. Bugün dünyada artık ticaret değişti. Bu değişeme ayak uydurmanın yolu da, gelişmeleri sürekli olarak takip edip buna ayak uydurmaktır. Geleneksel yöntemlerle artık ticaret yapmanın dönemi kapanmıştır. Bu nedenle kurumsallaşma kültürüne tüm işletmelerimin alışması ve bilgiye önem vermelerini bekliyoruz. Sertifikalarını alan tüm adaylarımızı kutluyorum. Umuyorum bu belgeler bundan sonraki yaşamlarının her alanında kendilerine katkı sağlar” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 2747 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.7.2012 09:24:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.