Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ’DA GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜ KONUŞULDU
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve Elazığ Valiliği’nin katkılarıyla, gerçekleştirilen “Elazığ Girişimciliğini Konuşuyor”, konulu konferans Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.
 

Program Koordinatörlüğü’nü Elazığ TSO Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Ali Erkal’ın yaptığı konferansın konuşmacısı İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş’tu. 
Programın açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Etem Yalın, Elazığ TSO’nun girişimcilikle ilgili yapmış olduğu çalışmalara değinerek, AB projeleri, KOSGEB girişimcilik destekleri ve İş-Kur proje destekleriyle bugüne kadar yaklaşık 800 kişiye girişimcilik eğitimleri verdiklerini, hazırlamış oldukları “girişimcilik el kitabı”nın Türkiye’nin dört bir yanından talep edildiğini belirtti.
Konferansta, İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş, Elazığ’da girişimciliğin önemini anlatarak, girişimcilik kültürünün Elazığ’da nasıl yaratabileceğine değindi.
Girişimcilik kültürünün gerçekleştirilebilmesi için bireyin temelden eğitilmesi gerektiğini ifade eden Durmuş, “Ortaokullarda uygulamalı proje yönetimi eğitimleri verilerek öğrencinin proje odaklı düşünmesinin önündeki engellerin kaldırılması gerekir. Liselerde girişimcilik kulüplerinin kurulması, öğrencilerde farkındalık yaratılması açısından önem taşıyor. Dolayısıyla girişimcilik aslında çok temelden verilmesi gereken bir kültürel süreç. Medyanın da bu konuda çok duyarlı olması hatta haftalık programlar ve gazete sayfaları ayrılması gerekir. Girişimciliği özendirmeyen ve KOBİ sayısını artırmayan hiçbir toplumun bu küresel rekabette ayakta kalma şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle Elazığ TSO’nun bu konuya göstermiş olduğu hassasiyetin Türkiye’ye örnek olması gerekir. Ben bu vesile ile tüm Elazığ TSO Yöneticilerini kutluyorum ” dedi. 
Durmuşun sunumunun ardından, konferans, soru- cevaplar ile son buldu.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
 
Bu haber 2621 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.7.2012 10:14:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.