Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KIRSAL KALKINMA HİBE DESTEKLERİ
BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ELAZIĞ TSO’DA YAPILDI
 
Kısa adı TKDK olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ Koordinatörlüğü ile Elazığ TSO tarafından düzenlenen müşterek etkinlikle, tarım ve hayvancılık sektörlerine yönelik uygulanacak hibe program Elazığ TSO üyeleri ve konuya ilgi duyanlara tanıtıldı.
 

 

Elazığ TSO Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, TKDK Uzmanları, Oda Üyeleri ve konuya ilgi duyanlarla çeşitli STK temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan TKDK Elazığ İl Koordinatörü Turan Karahan, Koordinatörlüğün kuruluşunu tamamlamasının ardından ilk resmi toplantıyı Elazığ TSO Üyelerine yönelik yaptıklarını belirterek, “Umuyorum bu toplantı ile bilgilenecek olan, Elazığ TSO Üyeleri ilimize önemli yatırımlar kazandırırlar” dedi. Karahan konuşmasını şöyle sürdürdü, “2012 yılı başında kuruluşu gerçekleştirilen 42 uzman ve 6 destek personeliyle hizmetlerine başlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörlüğü, iç ve dış denetimlerini tamamlamasının ardandın bu yıl içerisinde ilk teklif çağrısına çıkacaktır.
Avrupa Birliği katılım öncesi yardım aracı IPA’nın 5.bileşeni olan kırsal kalkınma kapsamında, IPARD programı ile Türkiye’ye gelen AB kırsal kalkınma hibe fonlarının Elazığ’daki tarımsal nüfusumuzun refah seviyesinin yükseltilmesinde kullanılması ve Türkiye’nin Avrupa Birliğine uyumunun sağlanması amacıyla TKDK Elazığ Koordinatörlüğü kurulmuş bulunmaktadır.
Proje çerçevesinde uygun harcamaların %50’sine, bazı kriterlerle beraber %65’ine kadar hibe desteği sağlamak suretiyle, Elazığ’da ki, tarımsal işletmelerin AB standartlarına ulaştırılması amaçlanan programın tüm süreçleri ve uygulama adımları kurumumuz uzmanlarınca detaylı bir şekilde anlatılacaktır.
Türkiye’ye 2013 yılı sonuna kadar kullanılmak üzere, toplam 1 milyar 165 milyon avro hibe desteğinin ayrılmış olduğu program sonrasında ise üç yıllık yeni bir program oluşturulacaktır” dedi.
 
Şekerdağ: Bu fırsatı değerlendirelim…
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da yaptığı teşekkür konuşmasında kurumun Elazığ’a hayırlı olmasını dileyerek, yatırımcılara önemli bir fırsat sunulduğunun altını çizdi. Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Tarım, hayvancılık ve su ürünleri alanlarında çok ciddi potansiyeli olan Elazığ ili için önemli bir fırsat sunulmaktadır. Adı geçen sektörlere yönelik olarak açılacak program hibe niteliğinde olup, girişimciler için çok büyük avantajlar içermektedir. Yapılacak yatırımların yüzde 50’sinden fazlasının geri alınacak olması nedeniyle ilimizin bu dönemde çok ciddi yatırımlar kazanmasını bekliyoruz. Tüm girişimcilerimizin bu önemli fırsatı iyi değerlendirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Elazığ TKDK Uzmanları Mehmet Durmuş, Atanur Büyükdere, Aynur Aşut, Yeliz Çağlıyan ve Murat Çalışkan hibe destekleri hususunda bir sunu yaparak katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1880 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.7.2012 17:13:43
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.