Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
"Para Politikaları" Konferansı Yapıldı

 

Merkez Bankası, Dünya Gazetesi ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın işbirliğinde düzenlenen "Para Politikaları" konulu toplantı gerçekleştirildi.

 

Akgün Otel'de düzenlenen toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Arolat ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ yaptı. Şekerdağ konuşmasında Elazığ'ın sosyo-ekonomik yapısı hakkında bir değerlendirmelerde bulundu ve iş dünyasının Merkez Bankası'ndan beklentileriyle ilgili taleplerini sıraladı.

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ise konuşmasında Türkiye'nin tüketimi değil üretimi teşvik etmesinin "doğru bir tercih" olduğunu dile getirdi. Başçı, "Bizim şu anda mümkün olduğu kadar hane halkı tasarruflarını, firma tasarruflarını artırmamız gerekiyor. Bununla ilgili adımlar atılıyor, yapısal adımlar da atıldı. Bunların yürürlüğe girmesi yakındır. Dolayısıyla hane halkının, özellikle tüketicilerin aşırı borçlanmasının önüne geçer ve daha makul seviyede borçlanmalarına devam etmelerini sağlarsak, kredileri de daha ziyade firmalara, küçük ve orta boy firmalara verdirebilirsek, bankalarımıza bunu sağlayacak teşvik sistemlerini kurabilirsek ekonomide hem iç hem dış talebin dengelenmesi gerçekleşecektir. Aynı zamanda da bizim ılımlı dediğimiz büyüme süreci yurt dışındaki şartlar kötü bile olsa devam edebilecek ve Türkiye makul büyüme hızlarını sürdürebilecektir" dedi.
Konuşmasında daha sonra ülke ve dünya ekonomisinde yaşanan gelişmeler ve uygulanan para politikaları hakkında açıklamalarda bulunan Başçı, iş dünyasının talepleri ile ilgili ifade edilen beklentileri de yanıtladı.

Toplantı Dünya Gazetesi Başyazarı Osman S. Arolat'ın yönettiği katılımcılardan gelen soruların cevaplandırdığı soru cevap bölümü ile tamamlandı.

 

Bu haber 1707 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.7.2012 13:58:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.