Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
KIRSAL KALKINMA HİBE DESTEKLERİ
 
Elazığ TSO’da düzenlenecek toplantıda destekler hakkında katılımcılar bilgilendirilecektir.
 
 
2012 yılı başında kuruluşu gerçekleştirilen 42 uzman ve 6 destek personeliyle hizmetlerine başlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Elazığ İl Koordinatörlüğü, hibe destekleri ve kurum çalışmaları hakkında Elazığ TSO Üyeleri ile konuya ilgi duyanlara yönelik bilgilendirme yapacaktır.
11 Temmuz 2012 Çarşamba günü saat: 15.00’da Elazığ TSO konferans salonunda yapılacak bilgilendirme toplantısına TKDK Elazığ İl Koordinatörü Turan Karahan ile kurum uzmanları konuşmacı olarak katılacaklardır.
Avrupa Birliği katılım öncesi yardım aracı IPA’nın 5.bileşeni olan kırsal kalkınma kapsamında, IPARD programı ile Türkiye’ye gelen AB kırsal kalkınma hibe fonlarının Elazığ’daki tarımsal nüfusumuzun refah seviyesinin yükseltilmesinde kullanılması ve Türkiye’nin Avrupa Birliğine uyumunun sağlanması amacıyla kurulun TKDK Elazığ Koordinatörlüğü 2012 yılı sonbaharında teklif çağrısına çıkmayı hedefliyor.
Proje çerçevesinde uygun harcamaların %50’sine, bazı kriterlerle beraber %65’ine kadar hibe desteği sağlamak suretiyle, Elazığ’da ki,  tarımsal işletmelerin AB standartlarına ulaştırılması amaçlanan programın tüm süreçleri ve uygulama adımları düzenlenecek toplantıda katılımcılara anlatılacak ve sorular cevaplandırılacaktır.
Türkiye’ye 2013 yılı sonuna kadar (+3 yıl uzatılacak) kullanılmak üzere, toplam 1 milyar 165 milyon avro hibe desteğinin ayrılmış olduğu program tanıtım toplantısına tüm üyelerimiz ve konuya ilgi duyan girişimciler katılabilecektir.
 
Başkan Şekerdağ’dan yatırımcılara çağrı
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, programın Elazığ için önemine değinerek, “Tarım, hayvancılık ve su ürünleri alanlarında çok ciddi potansiyeli olan Elazığ ilinin program kapsamında önemli bir destek alarak, ilimizde bu alanlara yönelik modern yatırımların kazandırılması hususunda bu tür eğitim ve bilgilendirme toplantılarımız devam edecektir. Adı geçen sektörlere yönelik olarak açılacak program hibe niteliğinde olup, girişimciler için çok büyük bir fırsat sunmaktadır. Yapılacak yatırımların yüzde 50’sinden fazlasının geri alınacak olması nedeniyle ilimizin bu dönemde çok ciddi yatırımlar kazanmasını bekliyoruz. Tüm girişimcilerimizin bu önemli fırsatı iyi değerlendirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

 

Bu haber 1395 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.7.2012 13:46:35
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.