Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Haziran Ayı Meclis Toplantısı
Meclis Üyeleri Yeni TTK ve Teşvik Yasası hakkında bilgilendirildi
 
Elazığ TSOHaziran ayı MeclisToplantısının gündemini Yeni TeşvikYasası ile Yeni TTK oluşturdu. Toplantıda yapılan değerlendirmede Oda üyelerinin ve kamuoyunun yoğun bir şekilde bilgilendirilmesi ve konu hakkında tanıtım yapılması kararlaştırıldı. 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, “Haziran Ayı Meclis toplantımızı başlatırken, hepinize en derin saygılarımı sunuyorum.
Haziran ayı meclis toplantımızı biraz geciktirmiş bunuyoruz. Devlet Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın Haziran ayında yapılacak Meclis Toplantısına katımlısı söz konusu idi. Ancak, Ülkemizdeki çeşitli siyasi gelişmeler buna müsaade etmedi. Ancak, en kısa sürede inşallah sayın Bakanımızla meclis toplantımızı gerçekleştireceğiz.
Nisan ayında yapmış olduğumuz toplantıda malumunuz olduğu üzere ilimiz finans ve bankacılık sektörü ile bir araya gelmiştik. O toplantıda yapılan değerlendirmelerin ardından Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası ve Şekerbank bir çalışma yaparak Yönetim Kurulumuza sunmuş ve üyelerimizin başta kredi ve diğer bankacılık hizmetlerine daha iyi şartlarda ulaşması hususunda protokoller imzalanmıştır.
Ekonomi ve Ticaretimizi yakından ilgilendiren önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Malumunuz olduğu üzere Yeni Teşvik Yasası Kararnamesi ve Yönetmeliği 19-20 Haziran 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yine Yeni Türk Ticaret Kanunu da önemli değişikliklerin ardından 01 Temmuz itibarı ile yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu iki konu hakkında Odamız web sitesinde çok geniş bilgiler yer almaktadır. Yine Temmuz, Ağustos ayları içerisinde bilgilendirme toplantıları icra edilecektir.
06 Temmuz 2012 tarihinde Merkez Bankası Başkanı Sayın Erdem Başçı ve Bankanın Yönetim Kurulu Üyeleri ile Dünya Gazetesi Başyazarı Sayın Osman Arolat’ı Elazığ’da ağırlayacağız. NTV kanalının da canlı olarak yayınlayacağı önemli bir organizasyon yapıyoruz. Detaylar hakkında Genel Sekreterimiz bilgiler verecektir. Meclis olarak bu önemli etkinliğe tam katılım sağlanması ve Meslek Komitesi üyelerimizin de birebir aranarak, Oda yönetim birimleri olarak tam katılımın sağlanması hususunda desteklerinizi bekliyoruz.
Malumunuz olduğu üzere Oda yeni hizmet binamız, çalışmaları devam ediyor. Haziran ayı içerisinde ince yapım işleri ihalesi de sonuçlandırılmıştır. 2012 yılının sonuna kadar yeni binamızın tamamlanması hedeflenmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgileri Sayın Başkanımız verebilir.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Oda seçimlerinin 2013 yılının Şubat ve Mart aylarında tamamlanması gerektiğine ilişkin seçim takvimini net olarak belirlemiştir. Odamız organ seçimleri de bu tarihte yapılacaktır. Ancak, şu an görev yapan tüm seçilmiş organlarımızın üyelerimize ve ilimize hizmet etmesi asli görevimizdir. Demokratik ortamda elbette bir seçim olacak ve kanunla belirlenmiş haklara haiz olan her üyemizin de seçme ve seçilme hakkı bulunmaktadır. Buna herkes saygı duymaktadır. Meclis üyesi olarak bizlere şu an itibarı ile hizmet yapmak düşmektedir. Bu nedenle mesleki ve ilimiz açısından tüm öneri, görüş ve tespitlerinize ihtiyaç duymakta ve Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan tüm etkinliklere katılımınızı önemli rica ediyoruz.
Son olarak, bu hafta içinde idrak edeceğimiz Beraat Kandilinizi ve Ramazan Ayınızı şimdiden kutluyorum. Ailenizle birlikte nice Ramazanlar ve Kandiller yaşamanızı temenni ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.
 
Yönetim Kurulu Faaliyetleri
Meclis Başkanı Nuri Önal’ın açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü tarafından Oda Yönetim Kurulunun Mayıs ve Haziran ayı faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da toplantıda yeni hizmet binası çalışmaları hakkında Meclis Üyelerini bilgilendirerek çeşitli soruları cevaplandırdı.
Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

Bu haber 1407 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.7.2012 16:59:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.