Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
HAZAR ŞİİR AKŞAMLARI
Elazığ TSO’da başlayan Hazar Şiir Akşamları etkinlikleri, yurt içi ve yurtdışından gelen 30 şairin katılımı ile Hazar Gölündeki final gecesiyle tamamlandı.
 
Hazar Şiir Akşamları etkinlikleri kapsamında “Tanışma Toplantısı-Sinevizyon Gösterisi” ve “Yunus Emre Konferansı” Elazığ TSO konferans salonunda yapıldı.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Salonundaki programa Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Rektör Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile şiir akşamları için gelen şair ve yazarlar katıldılar.
Toplantının açılışında değerlendirme yapan Vali Muammer Erol, Hazar Şiir Akşamlarının geldiği boyut itibariyle Elazığ için bir övünç halini aldığını söyledi. Elazığ halkının, kamuoyunun ve ilgili tüm kurumların etkinliğe sahip çıktığını vurgulayan Vali Erol, etkinliğin uluslararası boyutta yankı bulmasından mutlu olduklarını söyledi.
Programda daha sonra Mümtaz Sami Özok, Erol Çifçi, Ahmet Sarıkaya, Birol Güvenç ve Tevfik Bilen’den oluşan Denizli Yunus Emre Gönül Derneği tarafından Yunus Emre eserlerinden oluşan bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.
Hazar Şiir Akşamlarının 20 yıllık mazisinin anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından Prof.Dr. Mustafa Tatçı tarafından “Yunus Emre” konulu konferans verildi.
Prof.Dr. Mustafa Tatçı konuşmasında, Yunus Emre’nin kimliği, kişiliği, seyahatleri ve kaleme aldığı eserleri hakkında açıklamalarda bulundu ve şiirlerinden örnekler verdi.
 
Şiirler Okundu
Elazığ`da bu yıl “Yunus Emre ve Aşk” temasıyla düzenlenen 20. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, şairlerin katıldığı şiir dinletisiyle sona erdi.
Sivrice ilçesindeki İl Özel İdaresi Hazar Dinlenme Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinlikte “Yunus Emre ve Aşk” temalı orta ve yükseköğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Etkinlikte, daha sonra Türkiye ve çeşitli ülkelerden katılan 30 şair alfabetik sıraya göre şiir okudu. Elazığ Valisi Muammer Erol, şairlere Türk Bayrağı işlenmiş şilt hediye etti.
Hazar Şiir Akşamları’nın finaline Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Merkez Valisi Enis Yeter, Ak Parti Elazığ milletvekilleri Şuay Alpay ve Faruk Septioğlu, Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Feyzi Bingöl, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruşlarının temsilcileri, sanatseverler ile davetliler katıldı.

Bu haber 2031 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.6.2012 10:17:06
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.