Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Teşvik Yasası Semineri
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu ve Güneydoğu Dernekleri Platformu işbirliğinde 6102 Sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu, Yeni Teşvik Yasası ve Sınai Mülkiyet hakları konulu bilgilendirme toplantısı Elazığ TSO Konferans Salonunda yapıldı.
 
Elazığ TSO Üyeleri ile konuya ilgi duyan vatandaşların katıldığı toplantı öğlende önce ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde gerçekleştirildi.
Öğleden önce yapılan oturumda Avrupa Patent Vekili, ISO Baş Denetçisi ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir  Pevril Keçeli tarafından Yeni Teşvik Yasası ile Sınai Mülkiyet Hakları konusunda bir sunum yapıldı. Yapılan bilgilendirmenin sonunda katılımcıların çeşitli sorularını cevaplandıran Keçeli, teşviklerin iş dünyası için yatırım aşaması sonrası önemli destekler içerdiğini ve özellikle vergilerde büyük avantajlar getirildiğini söyledi. Sınai Mülkiyet Hakları sunumunda da Marka, Patent, Faydalı Model ve Coğrafi Tescil İşaretleri hakkında bilgilendirme yapan Keçeli, müracaat ve uygulamalar hakkında bilgiler verdi.
Bilgilendirme toplantısının ikinci bölümünde ise Emekli Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu Baş Denetçisi ve Yeminli Mali Müşavir  Haluk İncitmez yeni Türk Ticaret Kanunun süreçleri hakkında detaylı bir sunum yaptı. Pervil Keçeli ile birlikte yapılan bilgilendirmede özellikle Yeni Türk Ticaret Kanunun uygulama takvimleri ve önemli tarihleri üzerinde durularak, 01 Temmuz 2012’de yürürlüğe girmesi beklenen yasanın henüz tam anlamı ile kamuoyu ile paylaşılmadığı ve üzerindeki birçok maddede halen çalışmaların devam ettiği vurgulandı.
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
 

Bu haber 1592 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.6.2012 15:37:11
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.