Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
SANAYİ VE HİZMET İSTATİSTİKLERİ ANKET ÇALIŞMASI
 
Kısa adı TÜİK olan Türkiye İstatistik Kurumu, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde sanayi ve hizmet istatistikleri anket çalışması başlattı.
 
 TÜİK tarafından konuya ilişkin Elazığ TSO’ya gönderilen bilgide, “Ulusal ve Uluslar arası düzeyde ihtiyaç duyulan konularda üretilecek Resmi İstatistiklere ilişkin çerçeveyi oluşturan ve Türkiye İstatistik Kanunda yer alan Resmi İstatistik Programı kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu 5429 sayılı Kanun uyarınca çeşitli konularda sayım ve anket düzenlemekte ve sonuçlarını kullanıcılara sunmaktadır.
Ülkemiz sınırları içinde yer alan tamamen İstatistiksel yöntemlerle seçilmiş girişimlerin yapısı, faaliyeti ve performansı ile ilgili bilgilerin derlenmesi amacıyla, 2011 yılı Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri alan uygulaması Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde 18.06.2012 tarihi itibariyle başlatılmıştır.
         Bu maksatla ilimizdeki ticaret ve sanayi kuruluşlarında 2011 yılı Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri kapsamında Türkiye İstatistik Kurumu personeli tarafından soru formları doldurulacaktır” dendi.
 
Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri çalışmasının amacı;
1-Ülkemizin ekonomik yapısında meydana gelen değişimleri belirlemek ve ekonomiyi oluşturan sektörlerin durumlarını izlemek için gerekli veri setlerini derlemek,
2-Karar organlarının alacağı ekonomik ve sosyal tedbirlere ışık tutacak bilgileri elde etmek ve çeşitli araştırmalara veri hazırlamak,
3-Avrupa Birliği Yıllık İş İstatistikleri mevzuatlarına uyumlu, uluslararası istatistiksel karşılaştırmaların yapılmasına olanak sağlayacak şekilde bilgi derlemektir.
 
Şekerdağ: İşletmelerimizin katkısı önem taşıyor
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, çalışmanın doğru bir sanayi envanteri oluşturulması adına önem taşıdığını belirterek, “Özellikle son yıllarda bu konuda ülke genelinde önemli bir eksiklik olduğu bir çok çalışmada ortaya çıkmaktadır. TÜİK tarafından yapılacak böyle bir çalışma TRB1 illeri için önemli bir veri kaynağı oluşturacaktır. Odamız üyesi işyerlerinin TÜİK personeline gerekli kolaylığı göstererek yardımcı olmalarını doğru bir envanter hazırlanması noktasında önemsiyoruz. Çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1738 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.6.2012 15:09:35
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.