Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Bünyesinde Proje Ofisi Oluşturuldu
 
Elazığ TSO bünyesinde yatırımcıları bilgilendirmek ve doğru yönlendirmek amacıyla Proje Danışma ve Destek Ofisi oluşturuldu.
 
Konu hakkında bir açıklama yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO Üyeleri başta olmak üzere tüm girişimci ve müteşebbislere doğru bilgi verme adına oluşturulan Ofisin yönlendirme ve mağduriyetlerin önlemesini gidermek adına önemli olduğunu söyledi.
Başkan Şekerdağ açıklamasında; “Bilindiği gibi iş dünyasına başta yurt içi kaynaklar olmak üzere yurtdışı ve çeşitli fonlardan kredi yada hibe olarak çeşitli destekler verilmektedir. Bu desteklerden istifade edilmesinin koşulları ve yerine getirilmesi gereken şartlar bulunmaktadır. Yapmış olduğumuz araştırmalarımızda ve Odamıza gelen taleplerde girişimcilerin doğru bilgilendirme yapılmadan çeşitli danışmanlık firmaları tarafından yanlış yönlendirildiği ve ciddi manada kaynak ve maddi israfların olduğu görülmüştür.
Odamıza müracaat eden girişimci ve müteşebbislere bugüne kadar ismini koymamış olmamıza rağmen aslında danışmanlık hizmeti verilmekte ve gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Ancak çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından artık proje bazlı bir destek uygulamasına Ülkemizde geçildiği için bundan sonrası için başta üyelerimiz olmak üzere girişimcilerimizin mağdur olmamaları için böyle bir birimi resmen kurmuş bulunmaktayız. Başta hibe destekleri olmak üzere proje bazlı yatırım girişimleri olan müteşebbislerin bu konuda öncelikle Odamızdan fikir almalarını bekliyoruz. Çünkü, ilgili kişi yada firmanın konumu proje sunmaya yetersiz kalmasına rağmen bazı danışmanlık firmaları ücret alabilmek için hiçbir talebi geri çevirmeden haksız kazanç elde edebiliyorlar. Bununla birlikte Nisan ayı içerisinde yayınlanacak olan Yeni Teşvik Yasası ile ilgili de söz konusu birimimiz taleplilere gerekli bilgilendirme ve yönlendirme faaliyetlerini sürdürecektir.
Konuyu Üyelerimiz başta olmak üzere tüm girişimcilerin bilgilerine arz eder, saygılar sunarım” dedi.
 
 
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1766 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.4.2012 17:02:04
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.