Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Çayda Çıra Kavşağı’nın Tamamlanmasını Bekliyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, yapımı mahkeme kararı ile durdurulan Çayda Çıra Kavşağı’nın kişi yada kurumlar arasında mücadele ve güç gösterisi olmaksızın Elazığ’ın ve halkımızın menfaatleri gözetilerek bir an önce tamamlanması gerektiğini belirterek, “Amaç üzüm yemekse herkes üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket ederek bu konuyu Elazığ’ın gündeminden çıkarmalıdır” dedi.

Başkan Şekerdağ konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Elazığ iş dünyası olarak Çayda Çıra kavşağının mevcut durumundan çok ciddi manada rahatsızlık duyduklarını belirterek, “Elazığ yıllar sonra prestij bir projeye kalkışmış ancak tabelalarda ‘mahkeme kararı ile yapım durdurulmuştur’ ibaresi Elazığ adına bizleri utandırıyor. Çünkü ilimizi ziyaret eden tüm misafirler bu manzara ile karşılaşıyor. Bununla birlikte günlük yaklaşık 27 bin aracın zorunlu geçtiği bir alanın bu şekilde muallakta kalması tüm üyelerimiz olmak üzere vatandaşımızın tepkisini çekiyor” dedi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Çayda Çıra Kavşağı yapımının durdurulması için açılan davanın bir an önce geri alınması gerektiğini ifade ederek, “Böyle bir davanın kişi yada kamu menfaati noktasında Elazığ’a bir kazanımı söz konusu değil. Elazığ’a hizmet noktasında yarışmamız gerekirken ‘ben haklıyım’ mantığı ile binlerce kişiyi kimsenin mağdur etme hakkı yoktur. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin modern bir kent görümüne kavuşması ve yaşanabilir iller arasında ilk sıralarda yer alınması noktasında hazırlamış olduğumuz raporlarımızda ilimiz trafiğinin rahatlatılması için üç ayrı yere düzenleme yapılmasını talep etmiştik. Bunlardan iki noktayla ilgili çalışma 2011 yılında başlatılmıştır. Kekliktepe kavşağı tamamlama aşamasına gelmesine karşın, ilimiz trafiği açısından çok daha önemli bir nokta olan Çayda Çıra Kavşağında çalışmalar mahkeme kararı ile 6 Ocak 2012 tarihinde durdurulmuştur. 27 bin aracın ve binlerce kişinin günlük kullandığı ve büyük sıkıntıların yaşandığı bu alanda şu ana kadar yaralamalı yada ölümlü bir kazanının olmaması çok büyük bir şanstır. Ancak, bu alanda Allah korusun böyle bir durum yaşanır ise Kavşağın bugünkü durumu ile ilgili kişi yada kurumlar vicdani olarak kendilerini yargılamayacaklar mı? Eğer kurumlar arasında evrak yada karar noktasında bir eksiklik yada dosyaya konulmamış bir evrak var ise bu bir an önce sağlanmalıdır. Yok eğer projede bir hata var ise bu düzeltilmelidir. Çayda Çıra Kavşağı bu şehirde bir ‘kahraman’ yada ‘haklı’ yaratma yeri değildir. 600 bin nüfuslu bir kentte yaşanan bu gelişmeleri maalesef üzüntü ve hayretle izliyoruz.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Çayda Çıra Kavşağı’nın çok ivedi olarak tamamlanması hususunda yetkili tüm kesimleri bir an önce harekete geçmeye, Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve ilgili tüm tarafların konuya öncülük ederek, Elazığ’a yakışmayan ve halkın can ve mal güvenliğini çok ciddi olarak tehdit eden bu sorunu ortadan kaldırmaya bekliyoruz” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1570 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.3.2012 12:05:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.