Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Yatırımlar İvme Kazanacak
 
Meclis Başkanı Nuri Önal, Mart ayı meclis toplantısında tüm meclis üyelerine seslenerek, yeni teşvik yasası ile önemli bir sürece girileceğini ifade ederek, “Yapmış olduğumuz girişimlerde ilimiz OSB’de bin kişiye istihdam sağlayacak bir tekstil yatırımını Elazığ’a kazandırdık. Yine LED yatırımı ile ilgili çok büyük bir firmamızı da ilimize yatırım yapma noktasında ikna ettik. Çok yakın bir tarihte bu yatırım için de temel atacağız” dedi.
Önal Meclis Toplantısında yaptığı değerlendirmede, “Çok Değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım, Mart ayı Meclis Toplantımıza başlarken öncelikle katılımınızdan dolayı hepinize en derin teşekkürlerimi sunarım.
Odamızın çalışmaları ile Meclisimizin görevleri ve çalışmaları hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi, genç nesillerin Odamızı daha yakından tanımaları adına Meclis Başkanı olarak iki önemli programa katılarak çok güzel bir ortamda değerlendirmelerde imkanı bulduk. Necip Güngör Kısaparmak İletişim Meslek Lisesinde çok sayıda öğrencimizle bir araya gelerek, Kanal E TV’de de yayınlanan bir program gerçekleştirdik. Programda genç kardeşlerimize Odamız hakkında bilgilerin yanı sıra ilimiz ekonomi ve sanayisi hakkında bilgiler vererek, öğrencilerimizin ilimizin ekonomik yapısıyla ilgili bilgi sahibi olmalarına katkı sağladık. Yine Kanal 23 Televizyonunda canlı yayın programına konuk olarak katılarak, gündeme ilişkin çeşitli sorularla Odamız çalışmaları hakkında çok sayıda soruyu cevaplandırdık. Kuruluşunun 92. Yılında olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplumda var olan iyi imajının güçlendirilmesi hususunda iki önemli faaliyeti Meclis olarak gerçekleştirdik.
Bununla birlikte dostluklarımız çok eski yıllara dayanan Elazığlı iki yatırımcı kardeşimizle sürdürdüğümüz iyi diyaloglar ve girişimlerimiz neticesinde ilimize çok ciddi iki yatırım kazandırdık. Bunlardan biri için OSB’de yer alarak hızlıca tesis kurulumuna başlanmıştır. Bin kişiyi istihdam edecek olan ve tekstil sektöründe yer alan bu firma inşallah yıl sonu gibi üretimine başlayacaktır.
Diğer bir yatırım ise teknoloji anlamında LED üretimi ile ilgili olacaktır. Yatırım için son aşamaya gelinmiş olan bu girişimle de ilimize çok ciddi bir istihdam sağlamış olacağız.
Değerli Arkadaşlar; Çok yakın bir tarihte açıklanacak olan Yeni Teşvik Yasası ile birlikte bu dönemin İlimiz açısından iyi değerlendirilmesi ve yatırımlar açısından zirve yapılması hususunda tüm Meclis Üyesi arkadaşlarımızın Elazığ’a yatırımcı çekme noktasında görüş, öneri, tespit ve destekleri büyük önem taşımaktadır” dedi.
Toplantıda, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Turhan Odanın Şubat ayı Yönetim Kurulu faaliyetleri hakkında Meclis Üyelerine faaliyet raporunu okudu.
Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ da Meclis Üyelerinin faaliyet ve çalışmalar hakkındaki çeşitli sorularını cevaplandırarak değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 1752 defa okundu.
Ekleme Tarihi :19.3.2012 16:03:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.