Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
           Zamanı Kuran Kadınlar Konferansı
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Kadın Girişimciler kurulu tarafından “Zamanı Kuran Kadınlar” konulu bir konferans düzenlendi.
 
Elazığ TSO Konferans Salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Gazeteci Yazar Sibel Eraslan katıldı. Yoğun bir katılımın olduğu konferansa;  Elazığ Valisi Muammer Erol, Eşi Nazmiye EROL, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı  Ali ŞEKERDAĞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurhan Tekocak, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Serpil Bulut, Elazığ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, İl Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, Kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurhan Tekocak, ülkemizin demokratikleşme süreci başta olmak üzere, kadına şiddet ve kadının ekonomik hayattaki yeri gibi birçok konuda çalışma ve etkinlikler yaptıklarını belirterek, gerçekleştirilecek konferansında bu anlamda büyük önem taşıdığını söyledi.
İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Sertip Bulut’ta konuşmasında, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun ülkemizin gündemini oluşturan önemli konularda gerçekleştirmiş olduğu etkinliklere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Konferansta bir konuşma yapan Gazeteci Yazar Sibel Eraslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Elazığ’ı görme şerefine ulaştığını ve bu konferansı düzenleyen Elazığ TSO ve Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu bireylerine sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.
Eraslan, 2002 yılından itibaren Ülkemizde demokratik temel hak ve hürriyetlerle ilgili çok ciddi gelişmelerin ve çalışmaların olduğunu belirterek “Çıkacak olan yeni anayasayı sabırsızlıkla bekliyorum ve bu konuda gerek kadınların gerekse aile kurumlarına önem veren kurum ve yöneticilerin çok ciddi katkılarının olacağını temenni ediyorum. Değişen dünya koşulları içerisinde Ülkemiz demokrasisinin vesayet demokrasisi olmadan halkın kendi kendini ifade ettiği ve bu anayasa bizim diyebildiği bir düzenleme artık kaçınılmazdır. Ülkemiz demokratikleşme adına, insan hak ve özgürlükleri adına gerçekten zamanını çok cömert harcadı. Ancak özellikle 2002 yılında itibaren bir değişim yaşanmaya ve toplumun tüm kesimlerini bu anlamda olumlu bir şekilde etkileyen bir sürece girildi. Bu sürecin devamı ve tüm toplumumuzun hak ettiği bir demokratik düzenleme ve yeni bir anayasa artık kaçınılmazdır. Bu anlamda yeni anayasa çalışmalarına başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere tüm halkımızın destek verdiğini görüyoruz. Bu son derece önemli bir gelişmedir ” dedi.

Bu haber 1702 defa okundu.
Ekleme Tarihi :4.3.2012 14:12:20
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.