Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ FOTOGRAF FESTİVALİ
 
Elazığ Fotograf Festivali Projesi, İl protokol üyelerinin katılımı ile Elazığ TSO’da yapıldı.
Proje tanıtım toplantısına Elazığ Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, F.Ü. Rektör Yrd. Prof.Dr. Bülent Şen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Fırat Kalkınma Ajansı uzmanları, proje ortağı kurum temsilcileri, STK temsilcileri, fotograf sanatçıları ve medya mensupları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, ilin turizm potansiyelinin etkili bir şekilde tanıtılması adına projenin önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.
İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Selahattin Yazar’da proje hakkında sunu eşliğinde katılımcılara bilgiler verdi. Yazar yaptığı açıklamada;Projemiz Fırat Kalkınma Ajansı Turizm Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında Elazığ Valiliği Öncülüğünde Elazığ Proje Ofisi Tarafından hazırlanarak Fırat Kalkınma Ajansı sunulmuş 182.184,00 TL’si hibe ve Elazığ İl Özel İdaresinin 60.728,10 eş finansman desteği olmak üzere toplam 242.912,35 TL bütçe ile Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmiştir. 14.10.2011 tarihinde TRB1/2011/MDP/02/21 sözleşme numarası Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Fırat Kalkınma Ajansı tarafından karşılıklı sözleşmesi imzalanmıştır.
Elazığ Fotoğraf Festivali (Fotofest) Projesi Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sahipliğinde, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Amatör Fotoğrafçılar Derneği (EFAD), Elazığ İl Özel İdaresi, Fırat Üniversitesi, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütülmektedir.
Projemizin genel amacı Elazığ ilinin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin destinasyonlarının belirlenmesi, Elâzığ’ın Turistik değerlerinin nitelikli fotoğraflarla yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması, Halkın çevresel duyarlılığını arttırma amaçlı faaliyetlerle bölgenin turizm potansiyelinin gelişimine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Ayrıca Elazığ Fotoğraf Festivali (Fotofest) projemiz kapsamında yapılacak yarışma sonucunda elde edilen fotoğraf ile ilimizin Sosyal, Kültürel ve Turistik güzelliklerini içeren Tematik Albüm ve Prestij Albümü oluşturulacaktır.
Projemiz 12 ay boyunca  devam edecek bu kapsamda 4 adet (Kış, İlkbahar, Yaz, Sonbahar) tematik gezi yapılacak. Bu kapsamda ilk tematik tur 3-4-5 Mart 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu gezilerde gerek yerli fotoğraf sanatçıları gerekse il dışından ve yurt dışından gelen fotoğraf sanatçılarına ilimizin tanıtımı yapılarak proje kapsamında yarışmaya sunulacak fotoğraf temaları tanıtılacaktır.
Projemiz kapsamında 12 ayrı temada (Köyde Yaşam, Ekonomik Yaşam, Doğa, Elazığ Genel Görüntü,4 Mevsim, Kültür, Tarih, Keban Barajı & Balıkçılık, Turizm Çeşitliliği, Modern Elazığ, Sanayi, Yerel Mimarı) Fotoğraf  yarışması Düzenlenecek ve Yarışma sonucunda jüri üyelerinin belirlediği birinciye, ikinciye ve üçüncüye verilmek üzere toplamda 30.000 TL ödül verilecek ayrıca 5 adet mansiyon ödülü verilecektir. Arıca yurtdışından 10 sanatçı projemize katkı sağlayacak ve yurtdışında projemizle ilgili sergi çalışması gerçekleştireceklerdir.
Elazığ Fotoğraf Festivali (Fotofest) Projesi kapsamında yapılan yarışma sonucunda jüri üyelerinin belirlemiş olduğu fotoğraflardan İlimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak  2000 adet Prestij albümü, 2000 adet Tematik albüm,7500 Poster ve beğenilen fotoğraflardan 100 adetini çerçeveleterek hükümet konağının münferit yerlerinde sergilenecek ve projemiz kapsamında web sitesi oluşturulacak ve tüm bilgiler bu site aracılığı ile sağlanacaktır” dedi.
 Vali Yardımcısı Tarık Bahadır ile F.Ü.Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Bülent Şen’de yaptıkları kısa değerlendirmede, önemli bir kültür ve turizm potansiyeline sahip olan Elazığ’ın bu proje ile önemli bir tanıtım ve arşive kavuşacağını belirterek, projeye katkı sağlayan tüm kurumlara teşekkür ettiler.

Bu haber 1973 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.3.2012 13:20:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.