Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı
İl Defterdarı Özyünlü ve Daire Müdürleri Odamızı Ziyaret Etti
 
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla 1990 yılından beri her yıl 27 Şubat- 04 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri  kapsamında İl Defterdarı Rıfat Özyünlü, Harput Vergi Dairesi Müdürü İ. Halil Yücel, Hazar Harput Vergi Dairesi Müdürü Ersel Çelik ile Gelir Müdürü Mustafa Özçelik Odamızı ziyaret ettiler.
23. Vergi Haftası kapsamında İl Defterdarı Rıfat Özyünlü ve defterdarlık birim yöneticilerini Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Gökçe ile Tevfik Özlü karşıladı.
 
Elazığ Vergide Övgüye Değir Bir İldir…
Defterdarlığın çalışmaları ve 23. Vergi Haftası hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Defterdarı Rifat Özyünlü, çalışmalarında kendilerine verdiği destekler için Başkan Şekerdağ şahsında Elazığ TSO Meclis ve Yönetimine teşekkür etti. Özyünlü değerlendirmesinde; “Elazığ Defterdarlığı olarak 2011 yılını oldukça başarılı bir şekilde geçirdik. Bu başarı Maliye Bakanlığı’nın yaptığı değerlendirmelere ve performans çizelgelerine de yansımıştır. Tahakkuk ve tahsilâtta ulaştığımız oranlar çok iyi noktalardadır. Verilere göre, ülke genelinde tahakkuk ve tahsilât ortalaması bir önceki yıla göre %17 artış gösterirken Elazığ’da bu oran %23 düzeyinde gerçekleşmiştir. Bu durumda bizleri memnun etmektedir. Son günlerde basında Elazığ’la ilgili yer alan “iki yakası bir araya gelmeyen şehir” şeklindeki haberlerle ilgilide bir şeyler söylemek gerekirse, bu yaklaşım doğru bir yaklaşım değildir. Her ilin gelirlerinin giderlerini karşılaması beklenemez. Kaldı ki gelirleri giderleri karşılayan ülke genelinde ancak 16 il vardır. Bunun dışındaki bütün iller Elazığ’la aynı durumdadır. Elazığ halkı vergisine sadık bir şehirdir. İşletme sayısı ile vergi oranına baktığımızda Elazığ ili övgüye değer ve saygı duyulması gereken bir kenttir. Bugün ticaretin kalbi olan ve bu gelirin kazandırılmasında eli taşın altında olan kesimle birlikteyiz. Biz tüm çalışmalarımızda çok ciddi destek veren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini ve tüm birimlerine teşekkür ediyor, 2012 yılının tüm Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiasına bol kazançlı geçmesini diliyorum” dedi.
 
Türk Ekonomisinin Temelini KOBİ’ler Oluşturuyor
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Defterdarlık çalışanlarının Vergi Haftalarını kutlayarak yaptığı değerlendirmede; “İlimizdeki tahakkuk ve tahsilat artışları bizleri memnun etmektedir. Sayın Defterdarımızın da ifade ettiği gibi halkımız ve üyelerimiz vergisine sadıktır. Bu Elazığ insanının yapısında vardır. TOBB camiası olarak ülkemizdeki istihdamın yüzde seksenini karşılamakta, ihracatın neredeyse tamamını gerçekleştirmekteyiz. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi Türk özel sektörünün önün açılması ve Avrupa’daki iş dünyası ile eşit şartlarda üretim yada hizmet fırsatı verilmesi halinde Ülkemiz, hükümetinde hedefi olan dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine çok kısa sürede ulaşacaktır. Bununla birlikte Elazığ’ın ülke ekonomisinde bir yük olma hususundaki değerlendirmeler aslında çok doğru değil. Çünkü bugün ülke ekonomisi adına çok büyük bir katma değer üreten Keban barajı Elazığ’da bulunmakta ve Elazığ ilinin çok verimli topraklarını sular altında bırakmış olmasına rağmen sağlamış olduğu gelir il ekonomisine yansımamaktadır. Yine bir çok tesisimiz Elazığ ilinin hammadde ve kaynaklarını kullanmasına rağmen vergisini başka illerde yatırmakta buda il ekonomisi adına olumsuz bir tablo olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bunlar değerlendirildiğinde Elazığ ülke ekonomisine en fazla katkı sağlayan ilk 10 il arasına girebilecek bir değer üretmektedir. Bu vesile ile şahsım ve Odamız adına bizlere her zaman çok ciddi destek olan ve her türlü sorunumuzda iyi niyet ve karşılıklı işbirliği ile çözüm üreten Elazığ Defterdarlığına ve tüm birimlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bu haber 1640 defa okundu.
Ekleme Tarihi :29.2.2012 11:21:54
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.