Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ TSO BAŞKANI ŞEKERDAĞ MEKSİKA’DA
 
Dış Ekonomik İşler Kurulu (DEİK) tarafından organize edilen ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katıldığı Türk-Meksika İş Konsey Toplantısına katılmak üzere Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ Mexico City’ye gitti…
DEİK Üst Kurul Üyesi’de olan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve işdünyası temsilcilerinin katılımı ile  24-26 Şubat 2012 tarihlerinde Mexico City’de gerçekleştirilecek G-20 Bakanlar Toplantısı ile Türk-Meksika İş Konseyi Toplantısı’nın Ülkemiz ekonomi ve ihracatı açısından önemli olduğunu belirterek, bu ziyaret vesilesiyle ilimizin temsil ve tanıtımının yapılacağını söyledi.
Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde; “Dünyanın 12. büyük Ekonomisi olan Meksika’da ABD pazarına giriş için önemli fırsatlar bulunmaktadır. NAFTA anlaşması çerçevesinde ABD pazarına gümrüksüz ürün ihraç edebilen Meksika’da yer alan ve %90’a yakın oranda ABD pazarına yönelik üretim yapan serbest bölgelerde Türk firmaların yatırım yapma imkanı önemli bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Türkiye-Meksika ekonomik ilişkilerinde önemli gelişmeler yaşanırken, İlimizden Meksika pazarına girebilme adına bu ziyareti önemsiyoruz. İlimizin işdünyası çevrelerinde temsilinin yanı sıra ithalat ve ihracat imkanlarının da değerlendirileceği toplantının yararlı olacağına inanıyorum” dedi.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1748 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.2.2012 08:56:59
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.