Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Bakü Kültür ve Sanat Buluşması
 
Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluk Başkanlığı, Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Nazırlığı katkılarıyla, Elazığ Valilği, Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO, İl Kültür Müdürlüğü ve çeşitli kurum ve kuruluşlar ile STK tarafından desteklenen “Elazığ Bakü Kültür ve Sanat Buluşması” kapsamında Elazığ’a gelen Şair, Yazar, Kültür ve Sanat Camiasının önemli temsilcileri Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Elazığ TSO Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Ali Şekerdağ, Elazığ Bakü Kültür ve Sanat Buluşmasına katılacak olan sanatçılar ile organizasyona katkı veren kuruluşların yetkilileriyle program hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Program hakkında bilgi veren Gazeteci Bedrettin Keleştimur, Elazığ’ın Bakü ve Türk dünyası ile kültürel organizasyonlar yapabilecek düzeyde bir kültürel birikime ve organizasyon tecrübesine sahip olduğunu söyledi. Keleştimur, iki gün devam edecek olan faaliyetin Fuzuli’ye Saygı Gecesi ile sona ereceğini, Elazığ kültür hayatına katkı sağlayan tüm girişim ve faaliyetlere destek sağlayan Elazığ TSO’ya teşekkür etti.
Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Doç. Dr. Yakup Deliömeroğlu ise konuşmasında Azerbaycan Şehitleri için Türkiye’de ilk defa Elazığ’da bir anıt yapıldığına dikkat çekerek, bu durumun iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirme adına çok önemli olacağına vurgu yaptı.
TRT Sanatçısı Mehmet Özbek ve Gazeteci Mevlüt Uluğtekinyılmaz ise değerlendirmesinde, Elazığ’daki hemen tüm kültürel etkinliklerde Elazığ TSO’nun ciddi destek ve katkılarına şahit olduklarını belirterek, “İş dünyasının bu katkı ve destekleri olmaksızın bu tür organizasyonların yapılmasına imkan yoktur. Elazığ bu anlamda ülke genelinde öne çıkmış ise burada Elazığ TSO’nun önemli bir rolü olmuştur. Bu nedenle şahsınızda tüm Yönetim kurulunuzu kutluyoruz” dediler.
 
Şekerdağ: Elazığ’ın faydasına her türlü etkinliği destekliyoruz…
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da kültürel zenginliklerin aslında ekonomik zenginlik olduğunu belirterek, “Tarihin hiçbir bölgesi sadece külütürel yada ekonomik bir zenginlikle bir noktaya ulaşamamıştır. Et ve tırnak gibi bir biriyle bağlantılı olan bu husus Elazığ adına önemli bir avantaj teşkil etmektedir. Biz her platformda ilimizin ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmasını sağlayacak çok sayıda değeri ve birikimi olduğunu söylüyoruz. İlimizin bu anlamda en büyük eksikliği tanıtım yetersizlikleri hususudur. Bu anlamda ilimizin tanıtımı hususunda ki tüm girişim ve projeleri Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak sonuna kadar destekliyoruz. Elazığ Bakü Kültür Buluşması’da bu anlamda önemsediğimiz bir faaliyet olmuştur. Emeği geçenleri kutluyorum”dedi.

Bu haber 1603 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.2.2012 13:33:18
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.