Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
MÜSİAD'tan Başkan Şekerdağ’a Ziyaret
 
MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan ve beraberindeki heyet Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesinin kongresine katılmak üzere Elazığ’a gelen MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Elazığ Şube Başkanı Nedim Durgungül, MÜSİAD Elazığ Şubesi eski başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Ali Şekeradağ’a makamında bir ziyarette bulundular.
Ziyarette Elazığ ekonomi ve sanayisi hakkında başkan Şekerdağ ile görüş alışverişinde bulunan Vardan, Elazığ’ın yatırım ve kalkınma açısından bölgenin en önemli ili olmasına karşın yatırımlar anlamında hak ettiği noktada olmadığını belirterek, “Teşvik yasası ile getirilen önemli destekler söz konusu. Ancak, can güvenliğinin olmadığı hiçbir bölgeye yatırımcı çekemezsiniz. Elazığ bu anlamda maalesef bölgenin genel olumsuzlukları ile anılıyor. Öncelikli olarak bu tablonun değişmesi lazım.”dedi.
 
Önceliğimiz Elazığ’ı “marka kent” yapmaktır…
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da değerlendirmesinde ilin en önemli sorununun iyi tanıtılmama ve imaj konusu olduğunu ifade ederek, “Görev süremiz içerisinde üzerinde en fazla durduğumuz ve her platformda dile getirdiğimiz husus, Elazığ’ın bir güven ve huzur adası olmasına karşın bunun sadece Elazığ’da yaşayanlar tarafından bilinmesidir. Oysa Emniyet kayıtlarında en az suçun işlendiği ilk 5 il arasında Elazığ yer almaktadır. Altyapısı tamamlanmış, haftada 49 uçak seferinin olduğu, eğitim ve sağlık alanlarında ülke ortalamasının üzerinde bir gelişimin olduğu ilimizde tarım, hayvancılık, madencilik, su ürünleri ve imalat sanayinde önemli bir potansiyel bulunmaktadır. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak işte tüm bunların ülke içinde ve ülke dışında tanıtılarak ili marka kent yapmanın gayreti içerisindeyiz. Burada MÜSİAD gibi önemli sivil toplum kuruluşlarımıza da görevler düşmektedir. Gelip gördüğünüz bu yerler hakkındaki düşüncelerinizin kendi üyelerinizle paylaşılması son derece önemli bir destek olacaktır. Bu anlamda ziyaretiniz için teşekkür ediyor, kongrenin başarılı geçmesini diliyorum.”dedi.
Bu haber 1608 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.1.2012 14:53:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.