Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Süt Üreticileriyle Toplantı
 
Elazığ’ın önemli kalkınma alternatiflerinden olan ve Elazığ ekonomisi için önemli değerlerden olan süt ve üzüm üreticiliği alanındaki yeni gelişmeler ve teknolojik imkânlar yapılan toplantıda değerlendirildi.

            Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, Elazığ TBB Başkanı M. Ali Dumandağ, Elazığ Üzüm Üreticileri Birliği ile Elazığ Süt Üreticileri Birliği yöneticileri, süt besiciliği alanında işletme sahipleri  ile kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Toplantı öncesinde bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları ile, Bursa ve Tekirdağ’a gerçekleştirdikleri gezi programında süt ve üzüm üreticilerinin imalat tesislerini gördüklerini ve bu alanda Elazığ’daki en önemli eksikliğin uygun depolama ve sevk zincirinin olmamasının oluşturduğunu belirterek, toplantıda sektörün ihtiyacı olan başta depolama sistemleri olmak üzere sektörün ihtiyaçları konusunda üretim yapan Kromel Mak. San. Tic. A.Ş. yetkilileri ile Elazığ’daki süt ve üzüm üreticilerini bir araya getirdiklerini söyledi.
Daha sonra bir sunum gerçekleştiren Kromel Mak. San. Tic. A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Basri Çalışkan üzüm ve süt üreticilerinin ihtiyaç duyduğu üzüm suyu, süt ve peynir alanında ıslah, depolama gibi bütün alanlarda AB standartlarında üretim yaptıklarını ifade ederek, bu alanda Elazığlı üreticilerle de uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da başta üzüm olmak üzere yörede büyük baş süt inekçiliğinin ciddi manada yaygınlaştığını belirterek, “Elazığ bu iki alanda bölgede son derece önemli bir noktada. Ancak, bu sektörlerde üretilen değerlerin işlenip raf ürünü haline getirilmesi ilimiz için önemli bir katma değer ve istihdam yaratacaktır. Bu nedenle Sayın Valimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz gezi programı doğrultusunda İstanbul Gıda Fuarında tanıştığımız Kormel Firması’nı ilimize davet etmiştik. Sağolsunlar İlimize gelerek üreticilerimiz ve ilgili kurumlarımızın temsilcilerine doğru ve gerekli bilgilendirmeleri yaptılar. Umuyoruz ki, ilimizde bu sektörlerde önümüzdeki günler içerisinde ciddi yatırımlar olacaktır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıda daha sonra firma yetkilileri ile sektör temsilcileri karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.
 

Bu haber 1830 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.1.2012 16:20:53
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.