Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
YILLIK İŞLETME CETVELİ VERME ZORUNLULUĞU
 
Sanayi Sicil Kanunun 5.Maddesi Gereği; 
Yıllık İşletme Cetvelinin her yıl İlk 4 (Dört) ay içinde (Nisan Ayı Sonuna Kadar) Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine Verilmesi Yasal Zorunluluktur. Kanunun Bu Maddesine Aykırı Hareket Edenler Hakkında İdari Para Cezası Uygulanmaktadır. 
Üst Üste 2 (İki) Yıl Cetvel Verilmemesi Durumunda İdari Para Cezası 2 Katı Uygulanmaktadır. Ayrıca, 2 yıl üst üste yıllık işletme cetveli vermeyen firmaların faal olup olmadığı konusunda üretim yerinde İl Müdürlüğü elemanlarınca denetim yapılır.
Sanayi Sicil Belgesinde kayıtlı adresinde üretim faaliyetinde bulunmayan, kapalı olan veya adres tespitinin yapılamadığı başka bir adrese taşınmış olan  firmanın Sanayi Sicil Belgesi İptal edilir. Yıllık işletme cetvelini vermediği için uygulanan idari para cezası ile birlikte, durumunu bildirmediği için uygulanan idari para cezası tahsil edilmek üzere, kayıtlı bulunduğu vergi dairesine bildirilir.
Yıllık İşletme cetvelini, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı http://www.sanayi.gov.tr web sayfasında E-Hizmetler menüsünde yer alan "yıllık işletme cetveli" bölümünden online doldurabilirsiniz. Bu durumda İl Müdürlüklerine ayrıca cetvel verilmesine gerek yoktur. Vermenizde de bir sakınca bulunmamaktadır.
 
Elazığ TSO
Bu haber 1703 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.1.2012 15:39:58
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.