Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Gümrük Müdürlüğü Kuruldu
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırılmasına dair Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü Resmi Gazetede yayınlandı. Kararla Elazığ’a da Gümrük Müdürlüğü kuruldu.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırılmasına dair 2011/2474 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Karala Elazığ’a da Gümrük Müdürlüğü kurularak Malatya kurulan Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlandı.
Resmi Gazetede yayınlanan kararla ülke genelinde 16 Gümrük Bölge Müdürlüğü kurulurken, bölge müdürlükleri bünyesindeki teşkilatlanan gümrük müdürlükleri ve gümrük muhafaza müdürlükleri ve kaçakçılık ve istihbarat müdürlüklerini de yeniden yapılandırıldı.
Kararla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde Malatya’ya Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü kuruldu ve Elazığ Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüde Malatya’ya bağlandı.
Merkezi Malatya’da olacak olan Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bünyesinde 7 gümrük müdürlüğü faaliyet gösterecek. Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne; Malatya, Kahramanmaraş, Sivas ve Elazığ Gümrük Müdürlükleri ile Malatya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Malatya Tasfiye İşletme Müdürlüğü ve Malatya Personel Müdürlüğü bağlandı.
Şekerdağ: Elazığ için önemli bir kurum
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Gümrüm Müdürlüğü’nün Elazığ için önemli olduğunu ifade ederek, “Oda olarak iki yıldan beri ilgili makamlara hazırlamış olduğumuz tüm dosyalarımızda ilimizin öncelikli sorunlarından birinin Gümrük Müdürlüğü olduğunu ifade etmiştik. Elazığ Havaalanının, havalimanına dönüştürülmesi ile birlikte Gümrük Müdürlüğü Elazığ için artık olmazsa olmaz bir kurum haline gelmişti. Bu nedene İl Gümrük Müdürlüğünün kurulmuş olması gerek yurtdışı direk uçuşlarda gerekse havayolu ile yapılacak olan ihracatta önemi bir rol oynayacaktır. Bu süreç içerisinde Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğine bağlı olmak üzere Odamız bünyesinde bir de İhracatçılar Birliği Şubesi açmaya gayret göstereceğiz. Amacımız bu kurum ve birimlerin hizmet ve destekleriyle ilimiz ihracatının artırılmasıdır. Bu vesile ile Elazığ Gümrük İl Müdürlüğünün hayırlı olmasını diliyoruz.”
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
 
Bu haber 2885 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.12.2011 23:32:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.