Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Fransa’yı Kınıyoruz…
 
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ sözde Ermeni soykırımına itiraz etmeyi yasa dışı kılacak yasa tasarısının Fransa tarafından kabulünün ticari ilişkiler için yıkıcı sonuçlara neden olabileceğini ifade ederek, hükümetin almış olduğu tüm yaptırımları sonuna kadar desteklediklerini açıkladı.
 
Başkan Şekerdağ konuya ilişkin değerlendirmesinde, “22 Aralık Perşembe günü malum yasa tasarısı Fransa meclisinde kabul edilmiştir. Kendi karanlık tarihleri ve soykırımları hafızalarda tazeliğini koruyan bir ülkenin böyle bir kararı meclisine taşıması bile utanç vericidir. Ermeni vatandaşların istismar edilerek, kendi iç siyaset malzemesi ve oy toplama aracı aşikar olan bu konu aslında sağduyulu hiçbir Fransız vatandaşının da kabul edebileceği bir husus değildir.
Kaldı ki, AB bölgesi çok yoğun bir ekonomik kriz yaşamakta ve bu ortamda Türkiye 2011’in ikinci çeyreğinde yüzde 9.6 rekor bir büyüme kaydederek dünyanın ilgisini çekmiştir. Ülkemizde halen 960 Fransız şirketinin olduğu düşünülür ise, sosyal paylaşım ağlarında yarın bu firmaların isim ve markaları ilan edilerek kapsamlı bir boykot uygulamasını vatandaş kendiliğinden başlatabilir. Bu durumda Fransız şirketleri büyük bir sıkıntıya girebilecektir.
Tüm bunlarla birlikte, hükümetimizin almış olduğu yaptırım kararlarını ve bundan sonraki yaptırımlarını Elazığ iş dünyası olarak sonuna kadar destekliyoruz.”dedi.
 
ELAZIĞ TSO
Bu haber 1210 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.12.2011 14:22:26
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.