Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
HARPUT 2023 STRATEJİK PLAN HAZIRLIKLARI
Hazar Stratejik Araştırma Merkezi koordinasyonunda Elazığ’daki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri tarafından “Harput’un 2023 Yılı Stratejik Gelişim Plan”ı toplantısının üçüncüsü Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonunda geniş bir katılımla düzenlendi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Polat Şaroğlu, Harput’un, Elazığ için son derece önemli olduğunu ifade ederek, “Bin yıllık tarihi geçmişi ve bırakmış olduğu mirasıyla Harput’un turizme kazandırılması Elazığ ekonomisini gelişmesi açısından çok büyük önem taşıyor. Harput’un gerçek manada bir açık hava müzesine dönüştürülmesi ve çok etkili bir tanıtımla ulusal ve uluslar arası platformda tanıtılması gerekiyor. Bu amaç doğrultusunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu çalışmayı destekliyor ve evsahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”dedi.
Mimarlar Odası Başkanı ve Elazığ TSO Meclis Üyesi Mithat Coşkun’da Harput’un önemi ve değerinin her kurum ve kuruluş tarafından bilinmesine rağmen bugüne kadar maalesef bir stratejik planının olmadığını söyledi. Çoşkun, konuşmasında özellikle hazırlanacak olan planın bundan sonra Harput için bir şeyler yapmak isteyen tüm kurumlara bir yol haritası olabileceğine vurgu yaptı.
Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bilal ÇOBAN bundan önce iki kez toplantı yapıldığını bu toplantılar sonunda kurum ve kuruluşların görüş ve önerileriyle önemli katkılar sağladıklarını söyledi. Çoban değerlendirmesinde; “İlk iki toplantı sonunda elde edilen veriler ışığında Harput’un bir SWOT Analizini yapmaya çalışıyoruz. Kurumlardan gelen veri akışı devam ediyor. Dolayısı ile analizi bir sonraki toplantıya kadar hazır hale getireceğiz. Yine kurumlardan gelen görüş ve öneriler doğrultusunda, 11 maddeden oluşan hedefler belirledik.
Bunlar; Uluslar arası düzeyde markalaşma hedefi, Araştırma-Geliştirme hedefi, Hizmet ve Toplam Kalite Stratejik hedefi, Yatırım hedefleri, Tanıtım ve Pazarlama Hedefleri, Ulaşım ve Altyapı hedefleri, Eğitim ve Sağlık hedefleri, Konaklama, yeme-içme hedefleri, Sosyal hedefler, Tarihi ve Kültürel hedefler ile Turizm hedefleridir.
Bu 11 ana başlığın içeriğinin doldurulması ve her ana başlık altında neler yapılması konularında bir sonraki toplantıya kadar tüm katılımcıların desteklerini ve önerilerini bekliyoruz.”dedi.
Yaklaşık üç saat süren toplantıya katılan kurum ve STK temsilcileri “Harput 2023 Strateji Yönetim Planı” konusunda görüş ve düşüncelerini paylaşarak çalışmanın Elazığ ve Harput için önemine değindiler.
 

Bu haber 1931 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.12.2011 10:41:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.