Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
 
Odamız tarafından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) girişimcilere sağladığı toplam 97 bin TL tutarında hibe ve kredi imkanlarından yararlanabilmek için zorunlu olan, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" açılacaktır.
Elazığ’da, ‘girişimcilik kültürü’nü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilecek eğitim sonunda, girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir.
Eğitime katılıp sertifika almaya hak kazanan katılımcılar, KOSGEB'in 27 bin TL hibe ve 70 bin TL kredi olan yeni girişimci desteklerinden gerekli şartları ve koşulları tamamladıktan sonra faydalanabileceklerdir.
Toplam 60 saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, "Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan), iş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan), iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar" başlıklı dört ana modülden oluşmaktadır.
Odamız tarafından düzenlenecek, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ne başvurmak isteyen adayların, en geç 25 Kasım 2011  Cuma günü saat 16.00'ya kadar Odamız Genel Sekreterliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.  
Bay ve Bayan girişimcilere yönelik olarak açılacak iki grup eğitimlere toplam 60 kursiyer alınacaktır. Başvuru sayısının 60’ı geçmesi durumunda, Girişimcilik eğitimlerini verecek olan eğitmen tarafından mülakat ile eleme yapılacaktır. Girişimcilik eğitimlerinin 05 Aralık 2011 tarihinde başlatılması planlanmaktadır.
Kamuoyunun ve ilgililere önemle duyurulur.

 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1675 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.11.2011 11:33:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.