Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO’dan yeni bir proje:
KOBİ’LERE STANDART GELİYOR
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi tarafından hazırlanarak
Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan “KOBİ’lere Standart Geliyor” isimli proje
ajans tarafından onaylandı.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, özellikle gıda, tarım ve hayvancılık alanında üretim yapan üyelerine yönelik olarak, toplam kalite yönetimi ve gıda güvenliği bilincinin arttırılması için eğitim programı düzenlenmesi konusunda Fırat Kalkınma Ajansına sunulan proje başarılı bulundu.
 
Projenin içeriği hakkında açıklama yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa İşletmeler Ağı Koordinatörü Oğuz Tanyıldızı; “Proje kapsamında düzenlenecek olan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi eğitiminde; Kalite Yönetim Sistemi Nedir? Kalite Yönetim Prensipleri (8 Temel Kalite Yönetim ilkesi) Süreç analizi ve Sistemsel Yaklaşımı, Kalite Yönetim Sisteminin Kurulması, Yönetim Modellemesi, Müşteri Memnuniyetinin Önemi, Sürekli İyileştirme, Dokümantasyon ve Uygulama. ISO 9001:2008 Belgelendirilmesi prosedürü hakkında bilgiler yer alacak. Eğitimin programının ikinci bölümünde; ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Standardına ilişkin bilgiler aktarılacak. Bu standardın ve sistemin yararları, sistemin bir KOBİ’de kurulması, uygulanması, sürdürülebilmesi ve izlenebilmesi yöntemlerinin süreç yaklaşımı ile temel unsurlarının katılımcılara aktarılması sağlanacak. Ayrıca, Gıda Güvenliği Nedir? Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, Tehlike Analizi, Kritik Kontrol Noktalarının Belirlenmesi ve Sınırları, Kritik Kontrol Noktalarının Kontrolünün İzlenmesi, gibi bu sistemin ana unsurları konusunda eğitime katılanlara bilgiler sunulacaktır” dedi.
 
Projenin onaylanmasına ilişkin bir açıklama yapan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali ŞEKERDAĞ; “İlimizde gıda konusunda üretim yapan çeşitli sektörlerden birçok farklı firma faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu işletmelerimizin ayakta kalması için sürekli eğitim programları ile bilgilendirilmeleri çok önemlidir. Bu işletmelerimizdeki yöneticilerimizin mesleki anlamda yeterlilik ihtiyaçlarının en önemli noktalarından birisi de Yönetim ve Gıda Güvenliği konularını içermektedir. Uluslararası düzeyde kabul görmüş gıda güvenliği şartlarının KOBİ’lerimiz tarafından bilinmesi, bu şartlar dahilinde üretim ve hizmetin sağlanması ile ticari faaliyet hacimleri genişleyecek, başta kendi işletmeleri olmak üzere ilimiz bölgemiz ve ülke ekonomisine olumlu katma değer olarak yansıyacaktır. Projeyi hazırlamak için ciddi bir mesai harcayan değerli çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bu önemli projeyi başarılı bularak yürütülmesine imkan tanıyan Fırat Kalkınma Ajansı yetkililerine ve uzmanlarına da teşekkür etmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçlerde de üyelerimize ve ilimize faydalı olacak projeler hazırlanması için çalışmalarımı sürdüreceğiz” dedi.
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 1890 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.11.2011 09:43:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.