Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Vali Erol ve Elazığ TSO Meclis Başkanı Elazığ OSB’de firmaları ziyaret etti…
Erol: Firmalarımız marka ve tanıtıma önem vermeli
Elazığ Valisi Muammer Erol ile Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal Elazığ OSB’de yar alan firmaları ziyaret ederek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette Elazığ Madencilik, Altınışık, Kutlu Optik, Wessam, Ar Alçı, Devşem, Endos, Ayhas tesislerini ziyaret ederek işletme yetkilileriyle görüşen Erol ve Önal işletmelerden tanıtım ve markalaşmaya önem vermelerini istediler.
 
İzmir Fuarında Elazığ OSB’de üretilen ürünlerin sergilenmesini arzu ediyoruz…
Elazığ OSB’de yer alan Altınışık Sanayi Ticaret Ltd.Şti. firması ile başlayan ziyarette bir değerlendirmede bulunan, Vali Erol, zamanlarının uygun olması halinde fırsat buldukça Elazığ’daki işletmeleri Elazığ TSO temsilcileriyle ziyaret ettiklerini belirterek, “Bugün Sayın Başkan Nuri Önal ve Elazığ TSO Meclis Başkan Yardımcısı İhsan Çalışkan’la birlikte Elazığ OSB’de yer alan bazı firmalarımızı ziyaret etmek istiyoruz. Sizleri dinlemek, bizlerden bir isteğinizin olup olmadığını öğrenmek ve karşılıklı kısada olsa bir sohbet için buradayız. Elazığ OSB ve diğer bölgelerde yer alan işletmelerimiz üretim kalitesi ve teknoloji bakımından iyi durumda olmasına rağmen maalesef bu yeterince tanıtılmıyor. İşletmelerimiz bu anlamda büyümeye, markalaşmaya ve ihracata yeterince önem göstermiyorlar. Ankara tanıtım günlerinde çok geniş bir üretim potansiyelimiz olmasına karşın çok az sayıda tesisimiz yer aldı. Oysa Elazığ, mobilya, döküm, gıda, makine, pvc, güneş enerjisi, mermer gibi bir çok alanda son derece iyi bir durumda. Bu üretimlerin tanıtımının çok iyi yapılması gerekiyor. Önümüze bu anlamda önemli fırsatlar çıkmasına karşın maalesef yeterine değerlendirildiğini söyleyemem. İşletmelerimiz her şeyi devletten, Valilikten, Ticaret ve Sanayi Odasından beklememelidir. Kaldı ki, özellikle son dönemlerde devlet gerçekten üreten herkesimin yanında yer almakta ve son derece önemli destekler sağlamaktadır. Buna tüm iş dünyası yakından şahit. Biz istiyoruz ki, Elazığ’ın marka değeri olan ürünlerinin tanıtımında her firma kendi imkanları ölçüsünde katkı sağlasın. Orjik, pekmez, tulum peyniri gibi bir çok ürünümüz Elazığ markası ile bilinsin. Bunun yolu da işte işletmelerimizin verecekleri katkılarla olur. 1 Aralık’ta İzmir’de düzenlenecek olan Elazığ Tanıtım Günleri’nde hiç olmazsa Elazığ OSB’nin 150-200 metrekare bir alanda temsil edilerek, Elazığ OSB’de üretilen ürünleri sergilemesini arzu ediyoruz. Bireysel manada firmalarımız elbette kendi özel standlarında ürünlerini tanıtabilirler. Ama, bu imkanı olmayan firmaların da bu fuarda temsil edilmesi önem taşıyor. İlin marka değerini yükseltmek, burada üretilen ürünlere yeni pazarlar bulmak ve daha fazla istihdam yaratmak bu şekilde ancak olur. Bugün Türkiye’de 6 tesiste gözlük üretimi var. Bunlardan biri Elazığ’da. Yine Ankara’nın doğusundaki en iyi çelik döküm burada. Güneş enerjisi üretimi, yöresel gıdalar ayrı bir değer. Elazığ’ı bir yere taşıyacaksak elbirliği ile bunu başarabiliriz.” Dedi.
 
Yöresel Ürünler Ambalaj Yarışması
Vali Erol, Özel İdare Genel Sekreterliği vasıtasıyla ‘Elazığ Ürünleri Ambalaj Yarışması’ düzenlemeyi planladıklarını da belirterek, “Bugün yöresel bir çok ürünümüz ambalajsız yada son derece basit usullerle satışa sunuluyor. Oysa hediyelik eşya yada bir protokol mensubuna sunulacak bir hediyenin öncelikle takdim edilebilir bir ambalaja sahip olması gerekir. Bugün orcik, 8 köşe şapka, tulum peyniri vb. Elazığ’da ne tür yöresel ürün var ise bunların doğru dürüst bir ambalajla sunulması hususunda bir adım atarak yarışma başlatmayı planlıyoruz ”dedi.
 
Önal: Hedefimiz 2023
Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal’da yaptığı değerlendirmede, Elazığ ilinin doğal kaynaklar, yer altı zenginlikleri, tarım, hayvancılık, su ürünleri, imalat, hizmetler sektörü ve turizm alanında önemli potansiyeli olduğunu ifade ederek, “Sayın Valimizin ifade etmiş olduğu gibi devlet, yatırım yeri, KDV istisnası, Vergi muafiyeti, SGK desteği ile birlikte başta KOSGEB olmak üzere Kalkınma Ajansları, Kırsal Kalkınma projeleri gibi bir çok kurum ve programla yatırımcılara destekler vermektedir. Gerçekten üreten ve üretmeyi planlayana bir çok destek söz konusu. Bu anlamda biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak öncelikle il dışında sermaye ve bilgi birikimleriyle önemli noktalara gelmiş hemşerilerimizi yatırıma davet ediyoruz. Oda olarak hedefimiz ilimizi 2023’e taşırken, işsizlik sorununu çözmüş,kaynaklarını ekonomiye kazandırmış, bölgenin bir çekim ve cazibe merkezi olmasıdır. Bu düşüncelerimize ve Odamızın bu vizyonuna tüm işadamlarımızın ve Üyelerimizin katkı sağlamasını ve destek olmalarını bekliyoruz.”dedi.
 

Bu haber 2698 defa okundu.
Ekleme Tarihi :16.11.2011 14:29:15
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.