Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 
FIRSATLAR ŞEHRİ ELAZIĞ
 
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Fırat Kalkınma Ajansı’na Dorudan Faaliyet Destek Programı Kapsamında sunulan proje ile Türkçe ve İngilizce olarak “Fırsatlar Şehri” Elazığ adlı tanıtım yayını hazırlandı.
 
Kitapta, Elazığ ilinin tarihi, coğrafi ve kültürel yapısı, ilin SWOT analizi, İli “Cazibe kent” yapan değerler, örnek fizibilite raporları, yatırım yapılabilecek alanlar ve sektörler ile birlikte Elazığ TSO; OSB, Teknokent, İŞGEM, Küçük Sanayi Siteleri gibi sanayi altyapısı ile ilgili bilgiler yer alıyor. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan yayın yatırımcılar için Elazığ’ı bütün yönleriyle tanıtan bir rehber niteliği taşıyor. İlin özellikle Ülke genelinde ve yurtdışında yeterince tanınmaması ve bölgenin genel olumsuzluklarıyla anılan imajının değişmesine “Fırsatlar Şehri Elazığ” kitabı katkı sağlaması hedefleniyor.
Tanıtım kitabının önsözünde Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ ilinin bölgenin kalkınma ve gelişmeye en müsait illerinden biri olduğunu ifade ederek, “Elazığ ili, Doğu Anadolu Bölgesinde şehirleşme, imalat, sanayi, katma değer, nüfus ve pazarlama potansiyeli gibi bir çok göstergede ülkemizin önde gelen illerinden biridir. Uluslararası araştırmalarda ise Elazığ ülkemizin yaşanabilir illeri arasında ilk sıralarda gelmekte ve en az suçun işlendiği ilk 5 kentten biridir. Bu kadar zengin potansiyeli olan Elazığ’ın en önemli sorunlarının başında tanıtım yetersizlikleri gelmektedir. Bu yayın bu anlamda önemli bir hizmet olacaktır. Yayında çok ciddi zaman ayırarak destek olan Fırat Üniversitesinin değerli öğretim üyelerine ve Odamız personellerine teşekkür ediyorum” dedi.
“Fırsatlar Şehri Elazığ” kitabında bir değerlendirme yazısı yazan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Feti Altunyuva da, “Artan dünya nüfusu ve azalan kaynaklar göz önüne alındığında, bölgemizin zengin kaynaklarının ekonomiye kazandırılması ve illerin potansiyellerinin çıkartılarak yatırım alanlarının doğru tespit edilmesi Ülkemizin 2023 vizyonuna en önemli hizmetlerden biri olacaktır. Bu anlamda Ajans olarak desteklediğimiz ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan bu yayın önemli bir tanıtım çalışması olmuştur. Tüm emeği geçenleri kutluyorum.”dedi.
Bu haber 1930 defa okundu.
Ekleme Tarihi :9.11.2011 00:17:50
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.