Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ELAZIĞ HAKSIZLIĞA UĞRAMAKTADIR…
 
Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün kapatılarak Karayolları Düzenleme Genel Müdürlüğünün kurulması ve Elazığ’ın Diyarbakır’a bağlanmasına Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ tepki göstererek, kararın yeniden gözden geçirilmesi için Başbakan, Ulaştırma Bakanı ve Elazığ Milletvekillerine biz yazı gönderdi.
 
Başkan Şekerdağ’ın konuyla ilgili talep yazısı;
Resmi Gazete’nin 1 Kasım 2011 tarih ve 28101 Sayı Mükerrer Sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ile birlikte, Bakanlık İlgili Kuruluşlarından Denizcilik Müsteşarlığı kapatılarak Yeni "Ulaştırma İletişim ve Denizcilik Bakanlığı" bünyesinde Müsteşar Yardımcılığı statüsünde temsil edileceği, Denizcilik Müsteşarlığı'na bağlı 7 Bölge Müdürlüğü’nün kapatılarak, Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlükleri ile birleştirilip, Ulaştırma İletişim ve Denizcilik Bölge Müdürlüğü bünyesine alınacağı ilan edilmiştir.
İlgili yasa gereği Elazığ ili, Diyarbakır VIII. Bölge Müdürlüğüne bağlanmıştır.1950 yılında kurulmuş olan Elazığ Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün, çalışma alanı içerisinde; Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli illerinin tamamı ile Diyarbakır, Muş ve Gaziantep illerinin bir bölümü bulunmaktadır.
Elazığ Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü, 60 yılı aşan bilgi, birikim ve tecrübesiyle hinterlandındaki 3.845 Km yol ağına hizmet vermekte, binlerce çalışanı ve araç parkı ile Elazığ ve bölgenin önemli bir kuruluşu olarak, yarım asrı aşan mevcudiyetiyle toplum üzerinde olumlu bir psikolojik etki yaratmaktadır.
Elazığ’ın Diyarbakır iline bağlanması, Elazığ’ın özellikle son yirmi yıllık zaman diliminde sıkça karşılaştığı ‘siyasi tercih ve sahipsizlik’ olarak Elazığ kamuoyunun çok büyük tepkisini alacaktır.
Son 20 yıllık zaman dilimi içerisinde kurumları ya Malatya’ya yada Diyarbakır’a bağlanan yada bağlanmaya çalışılan Elazığ iline, niçin çevre illerden başka kurumların kapatılarak bağlanmadığı haklı olarak, tüm Elazığlıların sorduğu ve merak ettiği bir husustur.
Ulaştırma İletişim ve Denizcilik Bölge Müdürlükleri iller bazında şekillendirilirken, 60 yıllık bir birikimi olan ve 8 kente hizmet veren Elazığ’ın niçin bu avantajlarının göz ardı edilerek, bir anda yok sayıldığını anlamış değiliz.
Tüm halkımız adına konun bir kez daha değerlendirilmesi hususunda değerli girişim ve katkılarınızı bekler, Saygılar sunarız…”
 
ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI
Bu haber 1458 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.11.2011 17:10:28
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.