Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Şehitler İçin Saygı Duruşu ve Dua…
 
Elazığ TSO Ekim ayı Meclis Toplantısı Nuri Önal Başkanlığında yapıldı. Elazığ TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyelerinin de katıldığı toplantıda şehitler için saygı duruşu ve dua okundu.
 
Ekim Ayı Meclis Toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Nuri Önal, şehit haberleri ile duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Sözlerime başlamadan önce, tüm ulusumuzu yasa boğan ve ilimizin de iki şehit verdiği menfur terör olayını Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi adına bir kez daha kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”dedi.
Başkan Önal konuşmasında, “Kurban Bayramı öncesi son Meclis Toplantımızı bugün gerçekleştiriyoruz. Kasım Ayı Meclis Toplantımızı Kurban Bayramı bitiminde yapacağımız için ben şimdiden hepinizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, ailenizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar yaşamanızı temenni ederim.
Bir süre önce kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyelerimizi bugün Meclisimize davet ederek, sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Bu anlamda belirli bir dönem aynı çatı altında hizmet vereceğimiz tüm birimlerimizin birbiriyle diyalog halinde olmasının yararlı olacağını düşünmekteyiz.
6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerimizin de katıldığı “Elazığ Tanıtım Günleri”nde ilimiz adına önemli bir tanıtım gerçekleştirilmiştir. Katılımın ve ilginin çok yoğun olduğu organizasyon kapsamında Odamız da ilimizin yatırım imkanlarının tanıtılması adına çok sayıda yayın ve CD dağıtımı yapmıştır. İlk olması nedeniyle tespit edilen çeşitli eksiklikleri olmasına karşın, özellikle katılım noktasında amacına ulaşan bir faaliyet olmuştur.
8 Ekim 2011 tarihinde TOBB ve Hazine Müsteşarlığı’nın müşterek girişimleriyle TOBB’de “Sigorta Bilincinin Artırılması İstişare Toplantısı” yapılmış ve toplantıya iştirak edilerek ilimiz ve Odamız temsil edilmiştir.
Meslek komitelerimizde yer alan sektörlerimizin başta yerel yönetimler olmak üzere beklentilerinin tespit edilerek kamuoyu ile paylaşılması ve sorunların gündeme taşınması için Kanal E Televizyonunda, Gazeteci Hüseyin Keskin ile yaptığımız görüşme sonrasında bir program başlattık. Haftalık olarak yayınlanan program dahilinde tüm sektörlerimiz gündeme taşınacaktır. Kendilerini tanıtmaları ve karşılıklı tanışma adına ben sözü Kadın Girişimciler kurulu Üyelerimize bırakıyorum.”dedi.
 
Tekocak: Bayanlara Girişimciliği Özendireceğiz
Elazığ TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nurhan Tekocak, Elazığ TSO’nun destek ve katkılarıyla Elazığ’da özellikle bayanlar arasında girişimciliği özendirmek için gayret göstereceklerini söyledi.
Tekocak konuşmasında, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın başta gençlere ve bayanlara yönelik olarak uygulamış olduğu eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine katkı sağlamak ve bu doğrultuda özellikle işsiz genç bayanların kendi işlerini kurmalarına öncülük etmek ve bayan istihdamını artırmak için Sayın Başkanımız ve Odanın diğer tüm birimlerinin destek ve katkılarıyla çalışmak istiyoruz. Malumunuz olduğu üzere, ilimizde çok yoğun bir şekilde bayan işsizliği söz konusu. Bunun başlıca nedenlerinden biri bayanların uygun iş ortamı bulamaması ikincisi ise bilgi yetersizlikleri ve iş hayatına atılmak için uygun ortamların bulunmamasıdır. Odamızın destekleriyle biz Kurul olarak bu konuların üzerine gitmek ve sonuç alıcı faaliyetler yapmak istiyoruz. Bize gösterilen ilgiye ve desteğe teşekkür ediyoruz. Bugün Odamızın değerli Meclis Üyeleriyle tanışma fırsatı bulduk. Bu nedenle Kurulumuzdaki tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.”
 

Bu haber 1479 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.10.2011 16:55:09
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.