Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Hazar Şiir Akşamları Tanışma Toplantısı Elazığ TSO’da Yapıldı
 
Bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen Hazar Şiir Akşamları’nın tanışma toplantısı ile ilk etkinliği Elazığ TSO Konferans Salonunda Elazığlı şair, yazar ve kültür camiası ile Ülke ve il dışından gelen şairlerin katılımı ile yapıldı.
 

Tanıtım toplantısına Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekili Şermin Balık, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, F.Ü.Rektörü Prof.Dr. A.Feyzi Bingöl, Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, kurum ve kuruluşların temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
Elazığ’ın tanıtımı adına önemli bir faaliyet
Bugüne kadar 18 kez gerçekleştirilen Hazar Şiir Akşamları’nın tarihçesiyle ilgili hazırlanan sununun ardından, Toplantını açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Hazar Şiir Akşamları’nın ilimizin tanıtımı açısından önemine değindi.
Başkan Şekerdağ konuşmasında, “İlimizin tanıtımına çok değerli katkı sağlayan ve 19 yıllık başarılı geçmişi ile bir kültür ve sanat markası haline gelen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları vesilesiyle sizleri Odamızda ağırlamaktan duyduğum büyük memnuniyeti ifade etmek istiyorum.
Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy anısına düzenlenen ve ana teması ‘Şahadet’ olan bu yılki, Hazar Şiir Akşamları konusu ve mesajı ile büyük anlam taşımaktadır. Birlik, beraberlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyacımızı olduğu bu günlerde Hazar Şiir Akşamları ile tüm dünyaya önemli bir mesaj verilmektedir. Bu nedenle, burada şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anmadan geçemeyeceğim. Bir ülkeyi vatan yapan toprak büyüklüğü değil, sahip olduğu kültürel mirastır. Bu miras ki, vatanın tapusu, gelecek nesillerin şahsiyetli kimliğidir. Bünyesinde birçok sanatçı ve kültür adamı barındıran tarihi Harput’un mirasından bugünlere Hazar Şiir Akşamları doğmuştur. Şairin benzetmesiyle Şiirin ve Kültürün başkenti Elazığ’a bu tanımın son derece yakıştığını düşünmekteyiz.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ilimizin ekonomik ve sosyal gelişmişliğinin ancak kültürel ve sanatsal gelişmişlikle paralel olacağına inanmakta bu nedenle de Hazar Şiir Akşamları başta olmak üzere tüm kültürel ve sanatsal faaliyetlere aktif olarak katılmakta ve destek olmaktayız.” dedi.
Vali Erol: Elazığ’ın sahiplenmesi gerekiyor
Toplantıda bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Muammer Erol ise kurum ve kuruluşların çok büyük emek vererek hazırlıklarını yaptıkları organizasyona Elazığ halkının ilgisiz kaldığını belirterek, “Bu etkinlik Elazığ halkının katılımı ile yaşayacaktır. Ancak bugün burada iş dünyası, milli eğitim camiası Üniversite öğretim üyesi ve öğrencileri gibi kesimleri göremiyoruz. Bu önemli bir eksikliktir. Umuyorum önümüzdeki süreç içerisinde bu eksiklik giderilecektir.”dedi.
Tanışma toplantısında bir konuşma yapan Elazığ Milletvekili Şermin Balık, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ile bazı şair ve yazarlar etkinliğin Elazığ, Türkiye ve Türk dünyası için önemi üzerinde durarak, sahiplenilmesi ve geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdiler.
Yapılan konuşmaların ardından Prof.Dr. İsmail Çetişli “Akif Şiirlerinin Tahlilleri” konulu bir konferans verdi.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası
Bu haber 2203 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.9.2011 15:23:07
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.